PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prascy przedsiębiorcy tracą przez budowę metra

Autor: gazeta.pl 6 lutego 2012 10:55

Budowa metra odbiera zarobek przedsiębiorcom z Pragi-Północ. Kłopoty z czynszem mają nie tylko ci z rejonów zamkniętych dla ruchu, ale też lokale położone nieco dalej - informuje serwis gazeta.pl.

Z prośbą o obniżkę czynszu do władz dzielnicy i praskiego Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami wystąpili właściciele kafejek, klubokawiarni i galerii.

Urząd Pragi-Północ odpowiada, że zaraz po rozpoczęciu budowy metra po praskiej stronie, część najemców przestała w ogóle płacić. ZGN przekonywał, by płacili choć trochę i nie potracili umów. Na początku grudnia zarząd dzielnicy uchwalił, że pozwoli na obniżki w czynszu. Wzorem była dzielnica Śródmieście, gdzie obniżkę do 30 proc. stawki uchwalono w czerwcu. Na Pradze zdecydowano, że obniżka będzie uzależniona od udokumentowanego spadku obrotów (w porównaniu z sezonem sprzed roku). Strefa objęta obniżką dotyczy lokali położonej na odcinku ul. Targowej i kilku budynków z ul. Białostockiej, 11 Listopada oraz Wileńskiej. Podzielono ją na dwie części: jedna to niemal plac budowy (i obniżka do 40 proc. stawki), w drugiej można prosić o obniżenie stawki do 30 proc. W strefie jest w sumie ok. 50 najemców lokali miejskich. Stawki w oficynach nie sięgają 10 zł za metr., w częściach frontowych czynsz to ok. 20, 30, 40, maksymalnie 70 zł za metr.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane