PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prawie 155 mln zł przychodów Grupy Waspol

Autor: www.dlahandlu.pl 18 listopada 2011 14:40

Skonsolidowane przychody Waspolu za trzy kwartały 2011 r. wyniosły 154 776 297,67 zł (173 320 671,89 zł w analogicznym okresie 2010 r.). Zysk netto to 541 457 zł.

- Grupa  w trzecim kwartale 2011 roku konsekwentnie realizowała nową politykę handlową zakładającą zmniejszenie poziomu kredytu kupieckiego udzielanego odbiorcom przez spółkę. Skrócenie terminów płatności oraz większy nacisk na monitoring ryzyka handlowego wpłynęły na niższą w stosunku do potencjalnie możliwej wartość sprzedaży i tym samym wynik finansowy. W obecnych warunkach rynkowych priorytetem stało się bezpieczeństwo obrotu osiągnięte nawet kosztem niższej wielkości sprzedaży. Polityka cenowa zakłada wzrost jednostkowej marży handlowej. W niektórych przypadkach wiąże się to z koniecznością rezygnacji z nierentownej sprzedaży oraz eliminacją sprzedaży do hurtowni - pisze spółka.

 Korzystnie na wynik finansowy Grupy wpłynęły efekty wypracowane przez SH Eden, nad którą Waspol S.A. przejął kontrolę w maju br. zdążyła zwiększyć zasięg działania i osiągnąć znacznie wyższy poziom zysku w porównaniu z latami ubiegłymi.
Grupa Waspol zanotowała w III kwartale spadek wartości sprzedaży o 7,1% w III kwartale i narastająco za trzy kwartały o 10,7% w porównaniu z analogicznymi okresami roku 2010. W ocenie Zarządu tendencja spadku sprzedaży zaczyna ulegać odwróceniu .

W analizowanym okresie firma intensywnie pracowała nad rozwojem własnej sieci franczyzowej budowanej na bazie Sieci Handlowej „Eden" Sp. z o.o. z siedzibą w Siedlcach. W szczególności pozyskano nowe sklepy w ramach projektu „Eden Premium" adresowanego do najistotniejszych klientów sieci, zapewniającego szczególnie korzystne warunki współpracy handlowej. Poszerzono obszar działania o przedstawicielstwa w Ełku, Ostródzie, Płocku. Przeprowadzono analizy i przygotowano podstawy ekspansji terytorialnej na kolejne obszary.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane