PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes BGŻ: Trzeba zachęcić Polaków to płatności bezgotówkowych

www.portalspozywczy.pl 17 października 2012 15:22

Przy prawnej regulacji opłat interchange w ramach całej Unii Europejskiej trzeba brać pod uwagę różny poziom rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce i w Europie. - Polska jest jednym z dwóch krajów, w których klienci posługują się głównie gotówką. Musimy robić wszystko, by zachęcić klientów do zmiany tych przyzwyczajeń - mówi Jacek Barkiewicz, prezes Banku BGŻ, w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl.

Uregulowanie opłat za transakcje bezgotówkowe w skali Europy z jednej strony wygląda dobrze, bo będziemy mieli wszyscy jednakowe warunki. Z drugiej zaś strony trzeba wziąć pod uwagę różny poziom rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce i w Europie - mówi Jacek Bartkiewicz.

- Myślę, że to się skończy naszą polską regulacją, która musi uwzględnić poziom obrotu bezgotówkowego i pewne działania państwa na rzecz jego rozwoju. Uważam, że kompromis, który został wypracowany pod auspicjami NBP był bardzo dobry. Szkoda, że nie wszyscy uczestnicy tego rynku go zaakceptowali - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2012-10-17 21:18:02

  < Szkoda, że nie wszyscy uczestnicy tego rynku go zaakceptowali - dodał.>  Mam kartę kredytową i płatniczą Visa i Master Card. Mam także ulubione miejsca gdzie robię zakupy. Jeśli któryś z moich sklepów nie będzie przyjmował płatności którąś z kart zrezygnuję z takiej karty. Pewnie zatrzymam kartę Visa z Polbanku a zrezygnuję z karty debetowej mBanku MasterCard.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  18,99

 • Śr

  15,75

 • Min

  9,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane