PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Eurocash Franczyza: Szyld Euro Sklep pozostanie na rynku

www.portalspozywczy.pl 22 lipca 2014 16:20

Eurocash nie prowadzi na razie żadnych działań, ani nie planuje wyłączać ze swojego portfolio szyldu Euro Sklep, tak jak stało się to z markami IGA i Zielony Kłos - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Carlos Saraiva, prezes Eurocash Franczyza.

- Euro Sklep cały czas działa normalnie, planuje ekspansję i na razie nie zniknie z portfolio - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Saraiva.
- Nie chcemy wyłączać żadnych szyldów, bo uważamy, że obsługują one różne grupy klientów i mają różne koncepcje - dodaje.

Mówi, że szyldy IGA i Zielony Kłos zniknęły z portfolio grupy Eurocash już dwa lata temu.
- Szyldy IGA i Kłos zniknęły z portfolio jakieś dwa lata temu. Większość tych sklepów została przekształcona w Delikatesy Centrum - mówi Saraiva.

- Zielony Kłos to były sklepy, które były własnością gminnych spółdzielni i część z nich to były sklepy, których format nie pozwalał, żeby przerobić je na Delikatesy Centrum. Te sklepy, które zdecydowały się zmienić format, czyli przeszły do Delikatesów Centrów to funkcjonują w ramach sieci franczyzowej - dodaje Waldemar Jezierski, menadżer ds. relacji z franczyzobiorcami Eurocash Franczyza.
- Część właścicieli, którzy prowadzili sklepy IGA zdecydowała się na bycie niezależnym detalistą i współpracuje z lokalnymi dostawcami. Od początku mówiliśmy sieci IGA, że jesteśmy otwarci, jeśli ktoś zdecyduje się na wejście do Delikatesów Centrum - mówi również Jezierski.

Sieć handlowa Euro Sklep to organizacja handlowa działająca od 1997 roku, zrzeszająca obecnie ponad 500 sklepów na terenie całej Polski.
Koordynatorem sieci jest Spółka Akcyjna Euro Sklep z siedzibą w Bielsku-Białej. Od 2011 roku firma Euro Sklep działa w ramach Grupy Eurocash.

W ramach prowadzonych przez Grupę Eurocash formatów franczyzowych skupionych jest około 11 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych.
Na koniec marca 2014 roku w ramach Grupy działało 160 hurtowni dyskontowych Eurocash Cash&Carry.

Sieć sklepów abc, czyli rozwijana przez Eurocash Cash&Carry sieć franczyzowa zrzeszająca małe i średnie niezależne sklepy spożywcze, powiększyła się w I kwartale 2014 r. o 66 placówek i na koniec marca 2014 r. liczyła 6.199 sklepów.

Liczba sklepów franczyzowych zrzeszonych w sieci Delikatesy Centrum na koniec I kwartału 2014 r. wynosiła 894 placówki (19 nowych otwarć w pierwszych trzech miesiącach 2014 r.).

W ramach sieci franczyzowych Grupy Dystrybucyjnej działają też sklepy Groszek, Euro Sklep i Lewiatan.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • klient 2014-07-23 14:08:07

    Euro Sklep w Kielcach ul. Podklasztorna wystawia marce tak fatalną opinię, że aż trudno to opisać. Obsługa tego sklepu to jest kompletny dramat.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane