Prezes Eurocash Franczyza: Szyld Euro Sklep pozostanie na rynku

www.portalspozywczy.pl 22 lipca 2014 16:20

Eurocash nie prowadzi na razie żadnych działań, ani nie planuje wyłączać ze swojego portfolio szyldu Euro Sklep, tak jak stało się to z markami IGA i Zielony Kłos - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Carlos Saraiva, prezes Eurocash Franczyza.

- Euro Sklep cały czas działa normalnie, planuje ekspansję i na razie nie zniknie z portfolio - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Saraiva.
- Nie chcemy wyłączać żadnych szyldów, bo uważamy, że obsługują one różne grupy klientów i mają różne koncepcje - dodaje.

Mówi, że szyldy IGA i Zielony Kłos zniknęły z portfolio grupy Eurocash już dwa lata temu.
- Szyldy IGA i Kłos zniknęły z portfolio jakieś dwa lata temu. Większość tych sklepów została przekształcona w Delikatesy Centrum - mówi Saraiva.

- Zielony Kłos to były sklepy, które były własnością gminnych spółdzielni i część z nich to były sklepy, których format nie pozwalał, żeby przerobić je na Delikatesy Centrum. Te sklepy, które zdecydowały się zmienić format, czyli przeszły do Delikatesów Centrów to funkcjonują w ramach sieci franczyzowej - dodaje Waldemar Jezierski, menadżer ds. relacji z franczyzobiorcami Eurocash Franczyza.
- Część właścicieli, którzy prowadzili sklepy IGA zdecydowała się na bycie niezależnym detalistą i współpracuje z lokalnymi dostawcami. Od początku mówiliśmy sieci IGA, że jesteśmy otwarci, jeśli ktoś zdecyduje się na wejście do Delikatesów Centrum - mówi również Jezierski.

Sieć handlowa Euro Sklep to organizacja handlowa działająca od 1997 roku, zrzeszająca obecnie ponad 500 sklepów na terenie całej Polski.
Koordynatorem sieci jest Spółka Akcyjna Euro Sklep z siedzibą w Bielsku-Białej. Od 2011 roku firma Euro Sklep działa w ramach Grupy Eurocash.

W ramach prowadzonych przez Grupę Eurocash formatów franczyzowych skupionych jest około 11 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych.
Na koniec marca 2014 roku w ramach Grupy działało 160 hurtowni dyskontowych Eurocash Cash&Carry.

Sieć sklepów abc, czyli rozwijana przez Eurocash Cash&Carry sieć franczyzowa zrzeszająca małe i średnie niezależne sklepy spożywcze, powiększyła się w I kwartale 2014 r. o 66 placówek i na koniec marca 2014 r. liczyła 6.199 sklepów.

Liczba sklepów franczyzowych zrzeszonych w sieci Delikatesy Centrum na koniec I kwartału 2014 r. wynosiła 894 placówki (19 nowych otwarć w pierwszych trzech miesiącach 2014 r.).

W ramach sieci franczyzowych Grupy Dystrybucyjnej działają też sklepy Groszek, Euro Sklep i Lewiatan.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • klient 2014-07-23 14:08:07

  Euro Sklep w Kielcach ul. Podklasztorna wystawia marce tak fatalną opinię, że aż trudno to opisać. Obsługa tego sklepu to jest kompletny dramat.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,19

 • Śr

  2,82

 • Min

  1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10636

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane