Prezes GK Specjał: Już teraz marże są coraz niższe, a lepiej nie będzie

Autor: Specjał, dlahandlu.pl 29 czerwca 2015 12:06

Logistyka w coraz większym stopniu będzie miała wpływ na efekty funkcjonowania dużej firmy handlowej. Trzeba mieć bowiem świadomość, że w najbliższych latach warunki handlowe proponowane przez różne podmioty rynkowe będą się wyrównywały i wygra ten, kto będzie miał z jednej strony dobrze zorganizowane zaplecze magazynowo-transportowe, z drugiej zaś silny i lojalny detal - mówi Krzysztof Tokarz, prezes GL Specjał w firmowym kwartalniku.

Już teraz marże są coraz niższe i trzeba sobie uświadomić, że lepiej nie będzie. Dlatego ważne są działania zmierzające do obniżenia kosztów funkcjonowania, a to jest możliwe dzięki organizacji logistyki, która ma przecież ogromny udział w kosztach funkcjonowania dystrybutora.

Przypomnijmy, na koniec 2014 r. spółka posiadała prawie 70 tys. mkw. powierzchni magazynowej w całym kraju i dysponowała flotą blisko 420 samochodów.

Przeczytaj także:

Specjał powstał w 1990 r. z inicjatywy właściciela i obecnego prezesa zarządu Krzysztofa Tokarza. W 2014 r. przychody ze sprzedaży Grupy wyniosły 1,28 mld zł. Taki wynik lokuje firmę w czołówce największych graczy FMCG w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane