Prezes GK Specjał: Nie stać nas na odległą perspektywę rozwoju

www.portalspozywczy.pl 8 lipca 2015 20:47

Prezes GK Specjał: Nie stać nas na odległą perspektywę rozwoju GK Specjał będzie rozszerzać asortyment, na zdj. Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał, fot. PTWP

Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał i Jarosław Szlendak, prezes zarządu PHP Polski Tytoń w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl mówią o planach dotyczących powołania wspólnej spółki dystrybucyjnej wraz z firmą Delko, perspektywach jej rozwoju oraz współpracy z sieciami franczyzowymi.

Skąd pomysł na współpracę i powołanie wspólnego projektu? To kwestia rozsądku, czy może trudnej sytuacji na rynku?

Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał: Podstawą rozwoju sieci franczyzowych, które rozwija Grupa Specjał jest współpraca z najlepszymi w Polsce dystrybutorami działającymi w poszczególnych kategoriach oraz branżach. Stąd też od dłuższego czasu poszukiwaliśmy partnerów, którzy potrafią obsłużyć całą sieć i zapewnić im jednolite akcje ogólnopolskie. To znacząco zawęża portfolio. W niektórych branżach jest niewiele firm działających w całym kraju. Jeżeli wskażemy najlepszych w danej kategorii, to faktycznie wyłania się jeden lub dwóch dystrybutorów.

Dotychczas Specjał intensywnie rozszerzał asortyment. Stwierdziliśmy jednak, że wejście w kategorie, których do tej pory nie rozwijaliśmy, przykładowo papierosy, doładowania, czy leki, może trwać nawet 10-15 lat. Przez taki długi czas rynek już dawno byłby poukładany. Nie stać nas na tak odległą perspektywę rozwoju. Jedynym rozwiązaniem jest dojście do porozumienia z najlepszymi dystrybutorami ogólnopolskimi, którzy chcą się integrować w podobny sposób. Stąd właśnie pomysł założenia spółki i dalszego rozwijania projektu

Jarosław Szlendak, prezes zarządu Polski Tytoń: W przypadku Polskiego Tytoniu jest podobnie. Jesteśmy liderem na rynku dystrybucji w kilku kategoriach (papierosy, doładowania, leki – red.), ale nie jesteśmy w stanie organicznie w bardzo szybkim czasie budować pozycji w pozostałych kategoriach. Tylko bardzo szeroka i konkurencyjna oferta dla rynku detalicznego daje możliwość umacniania się jako dystrybutor. Stąd decyzja o szukaniu aliansu strategicznego z innymi liderami. 
Naszym zdaniem jednym z bardzo cennych aktywów należących do Grupy Kapitałowej Specjał są sieci franczyzowe. Wyjście do nich oraz innych sieci z komplementarną ofertą może pomóc samym detalistom. Połączenie przez nas sił może stanowić wartość dodaną właśnie dla sieci. Warto sprawdzić jakie efekty przyniesie wyjście z taką ofertą na rynek.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane