PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes GK Specjał: Obrót rośnie, ale marża maleje

www.portalspozywczy.pl 20 kwietnia 2017 11:52

Uważamy, że 2016 rok z różnych względów był rokiem trudnym, ale mimo tego zakończył się dla nas dobrze, ponieważ mieliśmy 10-proc. wzrost sprzedaży, co przy deflacji, która była w tym roku, jest dosyć dużym sukcesem - mówi serwisowy portalspozywczy.pl Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał.

– W części dystrybucyjnej bardzo mocno poukładaliśmy procesy sprzedażowe i zakupowe, proces ujednolicenia asortymentu w oddziałach oraz proces komunikacji. Dużo zainwestowaliśmy w program informatyczny, dzięki czemu praca stała się bardziej efektywna i wydajna– mówi serwisowy portalspozywczy.pl Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał.

– Wspólne działanie Specjału jako dystrybutora i sieci franczyzowej Nasz Sklep czy LD Holding powoduje, że udaje nam się pozyskiwać również zadowalającą liczbę sklepów. Mamy znaczny wzrost netto – zakończyliśmy 2016 rok liczbą ponad 5600 sklepów – informuje prezes GK Specjał.

– W 2017 roku skupiamy się na dalszej optymalizacji procesów związanych z logistyką i dystrybucją oraz współpracą ze sklepami franczyzowymi. Obrót nam rośnie, ale marża maleje, więc aby utrzymać rentowność firmy, musimy zmniejszać koszty. Koszty płac rosną i będą rosły, więc na czym można zaoszczędzić? Właśnie na optymalizacji procesów, na wydajności, więc pracujemy bardzo mocno w tym kierunku – tłumaczy Krzysztof Tokarz.

Całość: portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • rafał 2017-04-20 15:01:40

    tak to jest jak towar się rozdaje a nie sprzedaje. Panie Prezesie to co wyprawiają Pańscy handlowcy na rynku krakowskim.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane