Prezes GK Specjał podczas V FRSiH: W 2013 roku chemy mieć 2,8 tys. sklepów

www.portalspozywczy.pl 16 października 2012 18:49

Prezes GK Specjał podczas V FRSiH: W 2013 roku chemy mieć 2,8 tys. sklepów

- W tym roku pozyskamy ok. 400 sklepów, co stanowi 20 proc. wzrost rdr. W 2013 chcemy mieć 2,8 tys. sklepów, a 4 tys. w 2015 roku. Chcemy rozwijać koncept oparty na twardej franczyzie Nasz Sklep Premium - do końca roku będziemy mieć w sieci już 70 takich obiektów - powiedział podczas panelu "Franczyza w Polsce - małe formaty, wielkie perspektywy" na V Forum Rynku Spożywczego i Handlu, Krzysztof Tokarz, prezes zarządu GK Specjał.

Jak przyznał Krzysztof Tokarz, w tym roku niewiele sklepów wyszło z sieci Nasz Sklep. Z drugiej strony, Specjał nie chce "wyciągać franczyzobiorców z konkurencyjnych sieci, bo taki partner jest nielojalny".

Panelista V FRSiH potwierdził także, że bardzo ważnym elementem strategii rozwoju GK Specjał jest utwardzanie franczyzy, czego coraz bardziej oczekują franczyzbiorcy.

Krzysztof Tokarz przyznał też, że najbliższe dwa lata będą czasem, kiedy wielu niezależnych sklepikarzy podejmie decyzję o przystąpieniu do franczyzy. Z drugiej strony zaznaczył, że sieciom franczyzowym będzie coraz trudniej. - Na rynku działa coraz więcej sieci franczyzowych. Nowi gracze są bardzo mocni i często mają za sobą zachodni kapitał. Ta konkurencja wpływa na zmniejszenie potencjału istniejących franczyz, co prowadzi do konsolidacji rynku oraz - w niektórych przypadkach - takich jak choćby Bomi i Rabat Service - skutuje upadłościami - podsumował prezes GK Specjał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,90

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane