PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes GK Specjał: Potencjał sprzedażowy przejętych sklepów to około 2 mld złotych

www.portalspozywczy.pl 3 grudnia 2013 14:28

Prezes GK Specjał: Potencjał sprzedażowy przejętych sklepów to około 2 mld złotych

Decyzja o zakupie LD Holding była bardzo solidnie przemyślana i wielokrotnie przeanalizowana, gdyż cena przedsięwzięcia wcale nie była niska. W wysokość 21 mln złotych weszła nie tylko franczyza, ale także 10 tys. mkw. magazynu w Pruszczu Gdańskim oraz trzy sklepy własne w Gdańsku w bardzo dobrych lokalizacjach. Trudno powiedzieć, ile kosztowała sama franczyza, bo to jest niewycenialne - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Krzysztof Tokarz, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Specjał.

Na franczyzie się znamy, a dodatkowo podejmując decyzję o zakupie LD Holding mieliśmy tę firmę bardzo dobrze zdiagnozowaną. Wiemy, że jest to dobre przedsiębiorstwo o solidnych fundamentach i co istotne sprawnym zarządem. W czasie kryzysu, gdy jego właściciel - Rabat Service - był w upadłości, potrafił przetrzymać najgorszy moment. Przetrwanie przez ponad rok bez właściciela jest zawsze trudne. Wypracowane zostały tam skuteczne metody zarządzania, a z drugiej strony zrealizowane wiele dobrych pomysłów, między innymi związanych z pozyskiwaniem środków z Unii Europejskiej na szkolenia franczyzobiorców. Ten element, jak również posiadanie wiedzy na temat tego, jaki towar się sprzedaje, jaki się kupuje, w jakich cenach i od kogo, to są ważne elementy, które będziemy mogli zastosować u siebie. Chcemy mocno wykorzystać efekty synergii jednej i drugiej firmy - wyjaśnia prezes GK Specjał.

- Szacujemy, że potencjał sprzedażowy przejętych sklepów to około 2 mld złotych, natomiast dla Specjału to jest prawdopodobnie około 10 proc. obrotu. Są tego dwa powody: po pierwsze, nie wszystkie sklepy są obsługiwane przez firmę Specjał, a z drugiej strony strategia działania LD Holding dopuszczała zatowarowanie u tych dystrybutorów, którzy mają dobre ceny i chcemy to kontynuować. Ponieważ Specjał nie ma całego portfolio produktów, szacujemy że obroty grupy zwiększą się właśnie o 10 proc. - dodaje.

Krzysztof Tokarz wyjaśnia, że firma nie chce łączyć LD Holding i Grupy Specjał. To będą dwa osobne przedmioty gospodarcze, ponieważ występują pewne różnice w ich strukturze i kulturze organizacyjnej. - Każda firma ma swoje dobre rozwiązania, które chcemy powoli implementować, z jednej firmy do drugiej i odwrotnie, natomiast narzucanie pewnych metod nie byłoby celowe, gdyż mogłoby naruszyć dobrą organizację, która jest pozytywnie postrzegana oraz ma duży potencjał - mówi prezes GK Specjał.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,99

  • Śr

    4,03

  • Min

    2,82

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane