PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes GK Specjał: Wyniki kwartału znacznie przewyższyły oczekiwania

Autor: dlahandlu.pl za Kwartalnikiem Grupy Kapitałowej Specjał 10 października 2017 09:54

Prezes GK Specjał: Wyniki kwartału znacznie przewyższyły oczekiwania Na zdj. Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał, fot. GK Specjał

- Wyniki sprzedażowe ostatniego kwartału są naprawdę dobre, zaś w sierpniu nawet historycznie rekordowe. Oceniamy, że obroty były w tym okresie wyższe nawet o 10 proc. niż zakładaliśmy. Plan przewidywał wzrost rzędu 5 proc. w stosunku do roku poprzedniego, mamy natomiast ponad 15-porc. wzrost - mówi na łamach Kwartalnika Grupy Kapitałowej Specjał jej prezes, Krzysztof Tokarz.

- Chciałbym wierzyć, że to przede wszystkim nasza zasługa, a nie efekt czynników zewnętrznych. Świadczyć może o tym fakt, iż obecne tempo wzrostu sprzedaży jest wyraźnie wyższe niż w okresie po wprowadzeniu przez rząd przed rokiem programu 500+. Wtedy też mieliśmy do czynienia ze wzrostem sprzedaży, jednak to co się dzieje obecnie przekracza plany. Sądzę więc, że nie tylko sytuacja gospodarcza i aktualna koniunktura leży u podstaw obecnych wyników sprzedażowych. Przecież przez ostatnie kilka lat realizowaliśmy programy mające na celu uporządkowanie firmy i poprawę jej efektywności. Myślę, że w dużej mierze to właśnie zadecydowało o tak dobrych wynikach sprzedażowych. Choć przyznam szczerze, że czasami byłbym zadowolony z pewnego "schłodzenia" obecniej koniunktury - mówi Krzysztof Tokarz.

I wyjaśnia: - Tak gwałtowny wzrost obrotów odbija się niekorzystnie na systemie naszej logistyki, która okazała się nie zawsze gotowa na tak dużą sprzedaż. W porządkowanie logistycznej strony naszej działaności włożyliśmy wiele wysiłku, okazało się jednak, że niekiedy nie jest ona w stanie podołać tak zwiększonym obowiązkom. Tym bardziej, że obecny wzrost jest generowany przede wszystkim przez produkty najcięższe, takie jak piwo, napoje, soki. I tu daje o sobie znać niedobór rąk do pracy. Pod względem informatycznym, czy technicznym organizacja logistyki spełnia wszelkie oczekiwania. Cóż z tego jednak, jeśli brakuje ludzi czy to do kompletacji wysyłki, czy przerzucania ciężkiego towaru z półek magazynowych na samochody itp. Oczywiście wszystko zależy od oddziału. Są takie, w których sytuacja się stabilizuje, jak np. Wrocław, w wielu jednak wciąż borykamy się z kłopotami, które oczywiście na bieżąco staramy się rozwiązywać. Stąd moje nieco żartobliwe "marzenie" o schłodzeniu koniunktury.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane