Prezes Grupy Bać-Pol: Inwestujemy w Trójmieście i na Śląsku

www.portalspozywczy.pl 20 stycznia 2015 14:10

Prezes Grupy Bać-Pol: Inwestujemy w Trójmieście i na Śląsku

Grupa Bać-Pol, pomimo rosnącej presji ze strony konkurentów, radzi sobie dobrze. Bardzo dużo inwestowaliśmy i nadal inwestujemy w rozwój. - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Leszek Bać, prezes Grupy Kapitałowej Bać-Pol.

- Oczywiście nie na wszystkich rynkach jesteśmy w fazie dojrzałej rozwoju. Nadal pracujemy nad częścią lokalizacji, na przykład w Trójmieście i na Śląsku. Tam weszliśmy z rozwojem organicznym i cały czas budujemy naszą pozycję, nadal musimy mocno inwestować, aby zdobyć satysfakcjonującą nas pozycję na rynku. I to wpływa na wyniki finansowe na tych rynkach - dodaje Bać.

W przekonaniu prezesa doświadczenia zdobyte na nowych rynkach będą stanowiły dobrą lekcję na przyszłość dla Bać-Polu - Nie ma łatwych rynków, nawet gdy mamy do czynienia z dużym potencjałem ludnościowym - zauważa.

Wedle szacunków w roku 2014 całej Grupie Kapitałowej Bać-Pol udało się zrealizować obrót w wysokości ponad 2 mld. Grupę tworzy pięć spółek dystrybucyjnych oraz dwie franczyzowe. - Biorąc pod uwagę historie dystrybucji, cały przekrój rynku i silną konkurencję, to mogę śmiało powiedzieć, że nasze rezultaty są imponujące. Działamy już ponad 24 lata, nadal funkcjonujemy, rozwijamy się i osiągamy dobre wyniki - komentuje Bać.

Priorytetem rozwoju organicznego Grupy Kapitałowej Bać-Pol są spółki SPAR oraz Słoneczko. Strategicznym priorytetem jest natomiast współpraca z Piotrem i Pawłem oraz Polomarketem w ramach GH PL PLUS. - Jeśli chodzi o rozwój dystrybucji, to chcemy głównie postawić na Spółdzielnie Społem i inne większe spółki oraz grupy handlowe. Te firmy są dla mnie priorytetem, gdyż mają stabilną sytuację, dobre lokalizacje i potrzebują tak naprawdę tylko warunków handlowych. A to mogą otrzymać od nas - podkreśla.

Zdaniem Leszka Bacia głównym atutem wymienionych firm jest współpraca oparta na idei spółdzielczości. - Zacytuję tutaj misję SPAR, że wszyscy korzystamy na wzajemnej współpracy. Ta misja SPAR jest bardzo uniwersalna i jest mi bardzo bliska. Swoista idea ‘'spółdzielczości" współpracy niezależnych podmiotów. Formuła, której gorąco kibicuję i której formuła mi odpowiada. Bardzo chcę, aby moi kluczowi klienci podzielali tą formułę i zgodnie z jej duchem szukali również sposobu na lojalną współpracę z Grupą Kapitałową. Strategiczną współpracę niezależnych partnerów - zapewnia.

Istotnym aspektem funkcjonowania firmy, na który zwraca uwagę Bać, jest lojalność klientów. Wpływa ona na pozycję rynkową Grupy Kapitałowej Bać-Pol. - Patrząc historycznie, z tymi z którymi związaliśmy się w latach 90., dalej podtrzymujemy współpracę. Klienci postawili na nas i uważam, że nigdy się na nas nie zawiedli. Jeżeli chodzi o nowe rynki, to niestety często klienci nie patrzą strategicznie. Nie myślą o tym, co będzie za 5 lat. Chcą osiągać zyski natychmiast i są w stanie odejść do kogoś innego za lepszą cenę, czy procent - podsumowuje Leszek Bać.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • kk 2015-03-25 18:27:53

  najlepszy byl menager andrzej z koscierzyny fachura jakich malo hehe

 • sss 2015-02-28 10:32:18

  zaraz zlikwiduje odziial w gdansku,

  i oleje swoich ph

 • M.K 2015-02-28 10:09:07

  Co!!!! likwidacja Oddziału: BĘDZIN

  w zwolnienie całej załogi

  wycofanie się z terenu Śląska to olanie

  zdobytych klientów to nie jest inwestycja

  w śląskie bac-pol ma jakieś problemy ???

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane