PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Grupy Mar-Ol: Uruchomimy nowy koncept

www.portalspozywczy.pl 9 lipca 2013 19:22

Prezes Grupy Mar-Ol: Uruchomimy nowy koncept

Chata Polska w drugiej połowie 2013 r. będzie wdrażać nowy koncept współpracy franczyzowej. Jak zdradza w rozmowie z serwisem portalspożywczy.pl, Sylwester Maćkowiak, prezes Grupy Mar-Ol, ma się on przyczynić do utrzymania dwucyfrowego wzrostu liczby sklepów sieci w perspektywie kilku najbliższych lat.

Nic mnie nie zdziwiło, ani nie zaskoczyło. Firmę znałem doskonale, ponieważ przez wiele lat byłem w radach nadzorczych grupy. Grupa Mar-Ol składa się z trzech głównych biznesów: w części detalicznej mamy dwie spółki, franczyzową sieć Chata Polska, pod tym szyldem funkcjonują także 23 sklepy własne, działające w ramach oddzielnego podmiotu. Oprócz detalu, mamy również część hurtową pod szyldem Mar-Ol i to jest biznes, który funkcjonuje od 21 lat.

Finansowo i biznesowo spółka stoi na bardzo twardych fundamentach, jest to bardzo istotne, jeżeli rozważa się jakiekolwiek opcje rozwojowe. Nowym celem jest budowa strategii opartej na zrównoważonym wzroście, tzn. rozwijać się w taki sposób, żeby biznes był cały czas rentowny.

Chata Polska wywodzi się z Wielkopolski i jest bardzo mocno osadzona w zachodniej części kraju. Mając tak silny mandat w tej części Polski, mieliśmy dwie możliwości: albo rozwijać się w regionach, w których jeszcze nas nie ma, albo umacniać się w miejscu, gdzie już działamy i jesteśmy mocni. Zdecydowaliśmy się budować pozycję numer 1 w tej części kraju, w której już działamy. Inna decyzja oznaczałaby rozpraszanie zasobów. Co istotne, koszty wejścia na nowe tereny są bardzo wysokie. Wchodząc w nowe regiony, przy bardzo konkurencyjnym otoczeniu bylibyśmy outsiderem, a to oznacza dość słabą pozycję wyjściową. Każdego dnia musielibyśmy walczyć nie tylko ze swoimi słabościami, ale przede wszystkim z bardzo silnymi graczami, z tej pierwszej piątki, którzy działają na terenie niemal całej Polski.

Drugim zadaniem, jakie postawiliśmy przed sobą było przyspieszenie rozwoju sieci Chata Polska, która liczy obecnie 190 sklepów franczyzowych. Pracujemy także nad stworzeniem nowego konceptu rozwoju, opartego z jednej strony na klasycznej umowie, którą ma Chata Polska, a z drugiej strony na Programie Partnerstwa. Chcemy, żeby nasz potencjalny franczyzobiorca, zanim podpisze ostateczną umowę - ze wszystkimi tego konsekwencjami - mógł przez pewien okres z nami współpracować. Sklep i jego właściciel będą z nami współpracować na zasadach partnerstwa, my zapewnimy dostęp do najlepszych dostawców na rynku, a jednocześnie obie strony będą miały czas na sprawdzenie, czy współpraca się układa i czy warto ją kontynuować.


 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,59

 • Śr

  3,96

 • Min

  3,32

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane