PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes GS Ozorków: Nowe pomysły podatkowe "przedwyborczym plastrem na rany"

Autor: www.dlahandlu.pl 21 lipca 2015 11:11

Prezes GS Ozorków: Nowe pomysły podatkowe "przedwyborczym plastrem na rany" Zdaniem prezesa GS Ozorków w kraju brakuje organizacji reprezentującej handel tradycyjny; fot. shutterstock

Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Ozorkowie analizuje przepisy dotyczące sieci handlowych z dwóch punktów widzenia. Z jednej strony jesteśmy konkurentem sieci posiadając własną sieć 9 sklepów, z drugiej strony, jesteśmy dostawcą pieczywa i warzyw do sieci handlowych więc współpracujemy z nimi jako partner. To pozwala bardziej racjonalnie patrzeć na działanie sieci i system prawny wokół handlu - mówi w rozmowie z portalem dlahandlu.pl Dariusz Szpakowski, prezes GS Ozorków.

- Nowe projekty rozwiązań podatkowych wydają się być formą "przedwyborczego plastra na rany". Coś co pomysłodawcom wydaje się być sposobem na korektę asymetrii rynku jest ryzykownym elementem naszego bardzo skomplikowanego systemu prawnego i podatkowego. Jako dostawca sieci wiemy, że siła negocjacyjna tych organizacji pozwala wiele kosztów ich działalności przerzucać na dostawców. Tak byłoby też z nową formą obciążenia sieci. Z drugiej strony nasze sklepy są franczyzobiorcą Lewiatana i wtedy powstaje ryzyko opodatkowania ich jako składnika sieci franczyzowej. To więc powiększyłoby asymetrię zamiast ją zmniejszyć. Może jednak warto byłoby poszukać innych pomysłów na przyhamowanie rosnącej dominacji sieci (szczególnie dyskontów) dyskutując o stopniowym wdrażaniu ograniczeń pracy sieci w dni wolne. W zachodniej Europie funkcjonuje wiele systemów, które można podejrzeć i przetestować w Polsce. Ogromnym problemem w tej sprawie jest jednak brak w kraju sensownej reprezentacji branży handlu tradycyjnego. Jesteśmy rozproszeni więc nie mamy własnego głosu. Stąd możemy się tylko poużalać, że za nas rozwiązania kreują politycy. Oni jednak mają inne cele niż my - podsumowuje nasz rozmówca.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Dariusz Szpakowski 2015-07-28 14:43:48

  Serdecznie Pozdrawiam z ciepłego stołka w GS Ozorków. Zapraszam do odwiedzin i przyjrzenia się bliżej funkcjonowaniu państwa w państwie. Bale, wyjazdy i promocja firmy to dziś normalne elementy funkcjonowania przedsiębiorstwa. Na wszystko sami zarabiamy - nie mamy niestety dotacji i zwolnień z podatku.

 • b prac. marketu 2015-07-23 20:46:45

  "kml" ma rację można w celu wyrównania szans tak aby polski drobny handel i ten większy miał takie same udogodnienia jak te molochy zagraniczne skupione w POHiDzie wystarczy zabronić wydłużonego terminu zapłaty powyżej 30 dni, pobierania opłat półkowych, faktur za reklamę i zmów handlowych oraz przemyślnych inwestycji np, zmian logo,doradztw w celu pomniejszania zysków i na koniec zabronić wywozu dziennych utargów i wpłat ich do banków zagranicznych!!! tyle i tylko tyle!!!Ponadto ustawowo zobowiązać do wynagrodzeń takim samym kluczem naszych pracowników np Tesko jak pracowników Tesko Angli a nie żeby polscy niewolnicy tyrali na płace pracowników np w Niemczech czy innym kraju UE.

 • GS 2015-07-23 05:07:14

  GS Ozorków to Państwo w Państwie Prezesa. Niech sam powie jak działa, jakie zabiegi stosuje dla utrzymania stołka. Wycieczki, bale itd. - kto to finansuje. Prezes promuje się za pieniądze GS-u. Wszystko aby utrzymywać ciepły stołek prezesa. Należy, opodatkować wielkie sieci, które niszczą handel i mniejsze sklepy. Polacy w wielkich sieciach pracują za miskę ryżu (taka jest prawda).

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,96

 • Min

  2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane