PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes GS Ozorków o niedzielnym handlu: Rynek potrzebuje stabilności!

Autor: www.dlahandlu.pl 12 września 2016 11:26

Prezes GS Ozorków o niedzielnym handlu: Rynek potrzebuje stabilności! fot. shutterstock

Patrząc z perspektywy Gminnej Spółdzielni "S.Ch." w Ozorkowie nie poparłbym idei całkowitego zakazu handlu w niedzielę. Pozostawione w projekcie ustawy "furtki" wypromują pewne kanały sprzedaży np. stacje paliw. Wywoła to kolejne zamieszanie na rynku, który tak bardzo potrzebuje stabilności - mówi w rozmowie z portalem dlahandlu.pl Dariusz Szpakowski, prezes GS Ozorków.

- Przez wiele lat dostosowywaliśmy dni i godziny pracy sklepów do wymagań klienta. Spośród 8 sklepów, którymi zarządzamy nieliczne otwieramy w niedzielę bo tego oczekuje klient w tych lokalizacjach. Zakaz nie wywoła więc u nas wielkich zmian w dziale handlu.O zakazie myślimy jednak z perspektywy dostawcy pieczywa i warzyw dla sieci handlowych obecnych w Polsce. Tu można spodziewać się sporej reakcji negatywnej klientów przyzwyczajonych do niedzielnych zakupów oraz najemców centrów handlowych - zaznacza nasz rozmówca.

Zdaniem Dariusza Szpakowskiego, dość ciekawie wygląda propozycja PSL, aby zakaz zamienić na ograniczenie godzin pracy do 13. - Jest to rozwiązanie zbliżone do stosowanych na zachodzie Europy. Może zamiast rewolucji - ewolucja i obserwacja zachowania rynku. Sprawdzimy, czy politycy potrafią jeszcze używać kategorii "zdrowego rozsądku" w realizacji słusznej idei dbania o dobro pracowników handlu - podsumowuje prezes GS Ozorków.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • polishslave.eu 2016-09-15 00:05:32

  nikt ci nie broni stać za kasą w niedziele prezesiku z gie esu

  a od zwykłych pracowników wara

  bo daleko ci do nich

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,69

 • Śr

  3,60

 • Min

  1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane