PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes KZRSS Społem: Brak równych szans w konkurencyjnej walce o klienta

Autor: KZRSS Społem 13 stycznia 2016 11:03

- Nasze spółdzielnie cechuje duża różnorodność formatów sklepów i technologii sprzedaży. Nie ma zjawiska unifikacji, jak to widzimy w sieciach konkurencyjnych. Dominują własne rozwiązania i pomysły. Jedynie część spółdzielni posiada jednolitą wizualizację w ramach technologii „Lux" oraz „Gama". Spółdzielnie „Społem" posiadają silny segment produkcji spożywczej, co jest ich bardzo ważnym atutem. Stanowi to znakomite wsparcie sklepów spółdzielczych - mówił w rozmowie z magazynem "Tęcza Polska" Jerzy Rybicki, prezes Zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem".

- Wśród głównych trudności wymieniłbym przede wszystkim brak równych szans w konkurencyjnej walce o klienta. Szczególnie dotkliwy jest tutaj brak wsparcia ze strony państwa dla polskiego handlu spółdzielczego. Mam na myśli taki rodzaj protekcyjnej polityki, jaką prowadzą rządy innych państw o wysokorozwiniętych gospodarkach. Tam nie budzi to żadnych negatywnych emocji. U nas przeciwnie, duża część klasy politycznej, uznaje taki protekcjonizm za przejaw braku zrozumienia mechanizmów gospodarki wolnorynkowej. Niestety jest grupa spółdzielni, które mają niską rentowność i niezadowalające wyniki finansowe. Negatywnym zjawiskiem jest także znaczne zróżnicowanie potencjału gospodarczego spółdzielni. Niestety, niektóre spółdzielnie mają duże trudności z utrzymaniem się na konkurencyjnym rynku i w niedalekiej przyszłości mogą zniknąć z gospodarczej mapy Polski - mówi Jerzy Rybicki.Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Krzysztof 2016-01-13 16:13:43

  Aby się realnie wyróżnić i wykorzystać potencjał sieci sklepów proponuję wykorzystać szansę jaką daje e-commerce zarówno w handlu detalicznym jak i hurtowym.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  17,99

 • Śr

  14,19

 • Min

  9,75

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane