PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes KZRSS Społem: Stawiamy na szybszą rotację produktów

Autor: Poradnik Handlowca 13 stycznia 2012 09:34

Raczej wycofujemy się z inwestycji w typowe magazyny. Stawiamy na szybszą rotację produktów, ponieważ dzisiaj nie ma problemów z dostawą "od drzwi do drzwi". Część naszych magazynów jest ponadto przestarzała i nie ma sensu ich modernizować, by spełniały współczesne standardy - mówi Jerzy Rybicki – prezes zarządu KZRSS Społem w wywiadzie dla Poradnika Handlowca.

- Szanse kontynuacji działalności mają jedynie spółdzielnie typowo hurtowe w Lublinie, Poznaniu, Warszawie i Krakowie - wyjaśnia prezes.

- Wiele naszych spółdzielni posiada jeszcze majątek nieefektywny, ale sukcesywnie się go pozbywa, przeznaczając uzyskane środki na budowę np. nowych sklepów. Przykładem nowego podejścia Społem w handlu jest nasza obecność w galeriach handlowych w charakterze operatora. Polecam takie obiekty w Kaliszu, Wrocławiu, Bytomiu, Słupsku, Śremie i wielu innych miastach. Warto także zauważyć, że poziom kredytowania w spółdzielczości jest niezwykle niski. Spółdzielnie nie budują swej przyszłości na kredytach, nie są finansowo ekspansywne, podejmują raczej ostrożne, przemyślane działania, angażując głównie własne środki. Jeśli chodzi natomiast o kadry spółdzielcze, proces wymiany również następuje (...) - mówi Jerzy Rybicki w rozmowie z Poradnikiem Handlowca.

Prezes KZRSS SPołem mówi również, że spółdzielni bardzo ciężko jest konkurować z działającymi na rynku podmiotami w formacie dyskontów. Jednak niektóre dyskonty spółdzielni znakomicie sobie radzą - przykładowo sklep "S" w Bochni często ma konkurencyjną ofertę w stosunku do Biedronki. - Jednak dla nas nie jest to format przyszłościowy, bardziej będziemy inwestować w sklepy osiedlowe, które potrafią dostosować asortyment pod klienta, posiadają odpowiednią kadrę. Te sklepy są przyjazne dla klienta, mimo że ceny są nieco wyższe niż w dyskoncie. Ostatnio bardzo mocno w tych placówkach postawiliśmy na artykuły świeże, które stanowią 50-60% oferty sklepu i klient to akceptuje - wyjaśnia Jerzy Rybicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane