Prezes Makro: Ponad 50 proc. właścicieli niezależnych sklepów myśli o franczyzie

www.portalspozywczy.pl 21 maja 2012 11:13

Prezes Makro: Ponad 50 proc. właścicieli niezależnych sklepów myśli o franczyzie

- Rynek nasz ewoluuje w takim kierunku jak powinien. Jest na nim miejsce dla wszystkich. Natomiast najsłabsi, mali przedsiębiorcy, których może zabraknąć w jakiejś perspektywie czasu, powinni zostać otoczeni opieką, ponieważ oni także mają do odegrania rolę na tym rynku - uważa Sylweriusz Faruga, prezes Makro Cash&Carry Polska.

Sylweriusz Faruga brał udział w panelu „Handel i dystrybucja w Polsce na nowym poziomie konkurowania", który odbył się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Podczas dyskusji uczestnicy zastanawiali się między innymi nad rolą małych sklepów oraz sposobami na wsparcie drobnych przedsiębiorców.

- Z badań, jakie przeprowadziliśmy wynika, że ponad 50 proc. indywidualnych właścicieli sklepów w Polsce opowiada się za tym, by przystąpić do którejś z sieci franczyzowych. To oznacza, że oni nadal chcą pracować. Należy znaleźć instrumenty, które pozwolą ich wspierać, by ubogacać nasz rynek - mówił prezes Makro Cash&Carry Polska.

- Na polskim rynku handlu jest miejsce dla wszystkich: i dla hipermarketów, i dla specjalistycznych supermarketów, i dla małych piekarni za rogiem, i małych sklepów - dodał.

Jego zdaniem, małe sklepy odgrywają ważną rolę w kwestii edukacji zakupowych, bo nawiązują osobistą relację z klientem. To właśnie te sklepy są też pierwszym miejscem zakupów dla dzieci. - Wielu rodziców bałoby się wysłać dziecko do innego sklepu niż sklep za rogiem - mówił Sylweriusz Faruga.

Jak ocenia prezes Makro Cash&Carry Polska, należałoby zastanowić się, w jaki sposób można zintensyfikować współpracę między samorządami a małymi przedsiębiorcami. Badanie przeprowadzone przez Makro pokazało, iż mali przedsiębiorcy oczekują od lokalnych władz wsparcia poprzez ulgi podatkowe, szkolenia, czy programy pomocowe, które wskazywałyby na nowoczesne metody prowadzenia biznesu.

Czytaj: portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    0,82

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9685

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane