PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Nordis: Rynek handlu tradycyjnego nie będzie kurczył się tak szybko, jak wieszczą to analitycy

www.portalspozywczy.pl 18 grudnia 2012 13:32

- Nasza strategia opiera się na tym, że nie współpracujemy z sieciami dyskontów i hipermarketów. Nie zadowala nas model sprzedaży mrożonek w tego typu placówkach - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Tomasz Meller, prezes zarządu Nordis Sp. z o.o.

Jak dodaje Tomasz Meller, tym, co deprymuje obecność dostawcy w sieciach hipermarketów i dyskontów, jest cena. - A jej obniżki wiążą się niestety także z obniżeniem jakości produktów. Naszą strategią jest dostarczenie produktów o najwyższej jakości, czego oczekują mniejsze sklepy i supermarkety, z którymi współpracę intensywnie rozwijamy - komentuje prezes firmy Nordis.

Przyznaje jednak, że zdaje sobie sprawę, że sieci hipermarketów i dyskontów są zagrożeniem dla drobnego handlu. - Ale należy pamiętać, że mrożonki kupuje się w sklepach blisko domu, właśnie w mniejszych sklepach. W Polsce nikt nie wozi ze sobą mini-lodówek/zamrażarek, tak jak dzieje się to w niektórych krajach Europy Zachodniej, żeby kupować mrożonki na zapas - zauważa Tomasz Meller.

Jego zdaniem, rynek handlu tradycyjnego nie będzie kurczył się tak szybko, jak wieszczą to analitycy i eksperci. - Paradoksalnie sporo współpracujących z nami sklepów zyskało na tym, że w ich pobliżu pojawiły się dyskonty, w których dominuje niska cena, ale i ograniczony, powtarzalny asortyment - szczególnie dotyczy to produktów świeżych. Mniejsze sklepy dysponują produktami, których często nie ma w sieciach dyskontowych. Konsumenci oszczędzają wprawdzie w dyskontach na cukrze, chlebie, mleku etc., ale w mniejszych sklepach i supermarketach "uzupełniają" swoje koszyki i domowe menu - komentuje prezes Nordis.

Dodaje, że dlatego świetnie rozwijają się takie sklepy jak Lewiatan, Chata Polska, Spar czy Słoneczko. - Są to na ogół mniejsze sklepy - kiedyś niezrzeszone. Ciekawą politykę prowadzi również Śląska Grupa Zakupowa, pokazując, że ostatniego słowa nie powiedziały jeszcze wszystkim dobrze znane PSS-y - mówi.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane