PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Polskiej Izby Ochrony o bezpieczeństwie w sklepie

Autor: www.dlahandlu.pl 27 stycznia 2012 09:48

Jak mogą się zabezpieczyć przed kradzieżą małe, osiedlowe placówki, często czynne do późna, gdzie zazwyczaj pracuje jedna osoba? - Wszystko zależy od wielkości kwoty jaką może przeznaczyć właściciel na bezpieczeństwo swojego sklepu - wyjaśnia Sławomir Wagner, prezes Polskiej Izby Ochrony.

- Najtańszym sposobem jest zainstalowanie systemu włamania i napadu (przycisk napadowy) i podłączenie do centrum monitorowania wybranej firmy ochrony wraz z zapewnieniem z jej strony reakcji załogi interwencyjnej. Rozszerzyć można o system telewizji dozorowej wraz z rejestracją obrazu. Najdrożej - zatrudnić dodatkowego pracownika lub wynająć do tego celu firmę ochrony-mowi prezes Polskiej Izby Ochrony.

- W razie napadu, generalną zasadą jest nie stawianie oporu napastnikowi, gdyż działa on z reguły pod wpływem stresu i każdy opór może eskalować z jego strony jeszcze większe zagrożenie dla obsługi sklepu i klientów. Życie jest największą wartością i nikt nam go nie zwróci. Towar czy pieniądze są do odtworzenia. Jeśli na dodatek właściciel sklepu posiada polisę ubezpieczeniową od takich zdarzeń, to minimalizuje ewentualne straty jakie może ponieść w wyniku tego typu zajść. Taką wiedzę powinien przekazać personelowi każdy właściciel sklepu. Być może należałoby także edukować, w sposób bardziej zorganizowany, właścicieli tego rodzaju obiektów - dodaje Sałwomir Wagner.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,27

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane