Prezes Ruchu: Jestem orędownikiem prywatyzacji

Autor: Money.pl 16 września 2015 12:04

- Ruch działa na rynku spadających kategorii (m.in. bilety, prepaidy, papierosy, tytoń). W związku z tym siłą rzeczy Ruch jest zmuszony do tego, żeby szukać nowych obszarów funkcjonowania. I właśnie logistyka oraz wykorzystanie naszej sieci do sprzedaży innych towarów, ale przede wszystkim usług, to jest przyszłość Ruchu - mówi w wywiadzie z money.pl Igor Chalupec, prezes zarządu Ruch SA.

Zdaniem Chalupca, Ruch został za późno sprywatyzowany. - Dookoła powstawały firmy prywatne, zabierały rynek, a Ruch pozostawał taki, jaki jest, nawet jeszcze się cofał. I jest trochę paradoksem, że tak późno, tyle lat po transformacji, ta prywatyzacja miała miejsce. Zastaliśmy firmę z czasów PRL. Generalnie jestem orędownikiem prywatyzacji. Nie wiem, czy wszystkie firmy, bo na przykład te o charakterze strategicznym, związane z infrastrukturą, przesyłową, porty lotnicze, te – uważam – powinny być w rękach państwa [...]. Jestem zwolennikiem prywatyzacji, ponieważ tylko gospodarka prywatna, konkurencyjna, otwarta na rynek, otwarta na wyzwania, które niesie ze sobą także walka konkurencyjna, tylko taka może generować wzrost i również w efekcie też służyć dobru i zwiększaniu dobrobytu całego społeczeństwa i państwa - dodaje Chalupec.

Jak Igor Chalupec wyobraża sobie przyszłość Ruchu? - Mam nadzieję, że będzie to jeden z największych w Polsce – być może porównywalny z Pocztą Polską – operator logistyczny, że będzie to firma, która będzie miała znaczący udział w rynku obsługi i transportu paczek w Polsce, jak również nadawania i odbierania listów, korespondencji pocztowych. Mam nadzieję, że będzie dystrybutorem, sprzedawcą różnego rodzaju usług, których jeszcze dzisiaj nie ma w portfelu, jak chociażby możliwość płacenia rachunków czy podpisywania umów - mówi w rozmowie z money.pl.

 

Więcej w money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane