PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes sieci Euro Sklep: Pełna franczyza daje szansę na utrzymanie niezależnego handlu

Autor: www.dlahandlu.pl 7 marca 2012 09:58

Prezes sieci Euro Sklep: Pełna franczyza daje szansę na utrzymanie niezależnego handlu

- Utwardzenie franczyzy w naszej sieci polegało na zmianie umów z franczyzobiorcami, a główna zmiana dotyczyła polityki handlowej w obszarze realizacji umów producenckich. Respektowanie warunków, pozwoliło na zwiększenie potencjału zakupowego, a tym samym na lepsze warunki handlowe. Dla świadomych przedsiębiorców dobry system franczyzowy jest cały czas sposobem na ekspansję rynkową. Dobry w rozumieniu, że godzi możliwość prowadzenia swojego biznesu nie przy całkowicie pozbawionej, lecz ograniczonej autonomii działania - wyjaśnia Maria Kręcina, prezes sieci Euro Sklep.

To ograniczenie dla handlowców prowadzących sklepy od lat jest wadą.- Co nie znaczy, że nie jest dobrym rozwiązaniem dla ludzi młodych, niedoświadczonych w branży, a posiadających kapitał - uważa prezes Euro Sklepu.

Maria Kręcina dodaje, że obecnie utwardzanie systemu franczyzy w zarządzanej przez nią sieci to nic innego, jak formalizowanie relacji z naszymi partnerami, co zapewnia nie tylko lepszą pozycję wobec producentów, ale również pozwala dobrze identyfikować i promować markę Euro Sklep. - Wymagana standaryzacja i wspólne dla wszystkich rozmaite działania marketingowe stanowią o wizerunku sieci i sprzyjają wzmacnianiu pozycji rynkowej. Z tymi, którzy wybrali całkowitą niezależność musieliśmy się rozstać, części z nich nie ma już na rynku - dodaje Maria Kręcina.
 • spraw... 2013-02-13 00:04:32

  Pani Prezes ale przecież sieć EURO SKLEP należy do grupy Euro Cash gdzie właścicielem jest Portugalczyk kiedyś związany z portugalską siecią BIEDRONKA (JMD). Przez kilka lat słyszałem, że sieć EURO SKLEP jest POLSKA, a tu chyba jest inaczej. Polscy przedsiębiorcy zgromadzeni na łasce Portugalczyka????

 • obserwator 2012-03-07 16:26:45

  Franszyza od Franszyzodawcy to kolejna recepta na kilka lat i dalej tylko jeden krok do ubezwłasnowolnienia sklepów

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,40

 • Śr

  4,43

 • Min

  2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane