PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Prezes sieci Ruch: Chcemy zarabiać na logistyce i usługach na rynku e-commerce

Autor: biznes.onet.pl 5 września 2013 17:42

Prezes sieci Ruch: Chcemy zarabiać na logistyce i usługach na rynku e-commerce

Powrót Ruchu na rynek książek, jak również dostarczanie przez firmę paczek zapowiedział w rozmowie z serwisem biznes.onet.pl Igor Chalupec, prezes Ruch SA i prezes Icentis.

Rynek na którym działa Ruch przechodzi bardzo poważną transformację i nie możemy na nią być obojętni. Ta transformacja to przede wszystkim gwałtowny spadek prasy drukowanej, ale również spadek sprzedaży papierosów, jak i kurczący się biznes biletów. My musimy w to miejsce wejsć z zupełnie nową ofertą - powiedział Chalupec.
- Musimy wykorzystać dwie podstawowe silne strony Ruchu, sieć i logistykę, do tego, żeby świadczyć zupełnie nowe usługi. Chcemy naszą logistykę, która do tej pory służyła do przewozu towarów, przekształcić w centrum zysku. Chcemy świadczyć usługi logistyczne i stać się firmą logistyczną z prawdziwego zdarzenia, działającą głównie na rynku e-commerce - mówi prezes spółki.
Chalupec zapowiada rówineż wejście na rynek książek. - Jest on inny, niż rynek prasy. Jest dosyć stabilny, a w niektórych fragmentach wręcz rozwojowy. Chcemy na ten rynek powrócić. Oczywiście wszystko będzie dostosowane do skali naszego działania. Nie należy się spodziewać, że Ruch będzie dostarczał np. telewizory - komentuje prezes spółki.
- Testowaliśmy już dostarczanie paczek. Rok temu uruchomiliśmy projekt testowy "Paczka w Ruchu" i wnioski z tej fazy testowej mamy już wyciągnięte. Przygotowujemy się do wdrożenia operacyjnego - powiedział prezes Ruchu. Ta funkcjonalność ma być dostępna już na przełomie pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku.
Podobał się artykuł? Podziel się!
 • złośliwy konkurent 2013-09-09 20:42:52

  Tonący brzytwy się chwyta.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,60

 • Śr

  0,30

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane