Prezes Specjału spotkał się z Jarosławem Gowinem ws. handlowego podatku

Autor: www.dlahandlu.pl 1 marca 2016 14:34

W naszej ocenie zapisy projektu zagrażają interesom mniejszych, często rodzinnych sklepów, skupionych w ramach sieci franczyzowych takich jak Nasz Sklep i LD Holding. Mając na uwadze dobro polskich handlowców podjęliśmy działania mające na celu uświadomienie konieczności wprowadzenia stosownych zmian w projekcie - komentuje zarząd GK Specjał.

Zdaniem Grupy Kapitałowej Specjał wprowadzenie ustawy w zaproponowanej początkowo formie skutkowałoby unicestwieniem sieci franczyzowych i zaszkodziłoby przede wszystkim niewielkim podmiotom, których większość zostałaby wyeliminowana z rynku.

- W związku z tym od kilku tygodni prowadzimy intensywne działania zmierzające do rozważenia i wypracowania przez Ministerstwo Finansów innego kształtu ustawy. Kontaktujemy się z przedstawicielami rządu, władz samorządowych, organizacji zrzeszających handlowców oraz innymi podmiotami zaangażowanymi w tę sprawę - podkreśla firma.

Zarząd PSH Nasz Sklep wystosował pismo do posłów RP, apelując o wsparcie w opracowaniu innego rozwiązania.

- Dzięki zaangażowaniu naszych franczyzobiorców do biur posłów, senatorów, pani premier, a nawet prezydenta dotarły setki listów. Krzysztof Tokarz, prezes zarządu Grupy Kapitałowej osobiście wraz z zarządem sieci detalicznych odbył kilkadziesiąt spotkań z przedstawicielami władzy, w tym m.in. z Jarosławem Gowinem, sygnalizując potrzebę wypracowania innych zapisów ustawy. Staraliśmy się, aby również w mediach wywiązała się gorąca dyskusja na ten temat. Nasze stanowisko w tej sprawie przesłaliśmy do kilkudziesięciu redakcji. Tym samym sprowokowaliśmy dziennikarzy do bliższego zbadania tego tematu. Materiały z wypowiedziami przedstawicieli Grupy Kapitałowej Specjał ukazały się w ogólnopolskich, regionalnych i branżowych mediach – w gazetach, na portalach internetowych czy w radio. Franczyzobiorcy naszych sieci detalicznych wzięli czynnej akcji protestacyjnej która odbyła się 11 lutego 2016 r. w Warszawie. W efekcie naszych działań uzyskaliśmy nie tylko dziesiątki publikacji medialnych, ale otrzymaliśmy wiele odpowiedzi od posłów czy senatorów, którzy zgodnie przyznawali potrzebę wprowadzenia zmian z projekcie. Mamy nadzieje, że Ministerstwo Finansów po przeanalizowaniu naszej argumentacji, dotrzyma obietnicy wycofania się z poprzedniego projektu i zaproponuje nowe zapisy ustawy, które nie będą godziły w interesy polskich handlowców - czytamy w oświadczeniu firmy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane