Prezes Specjału: Zbliża się czas kupowania

Autor: www.dlahandlu.pl za kwartalnikiem Specjał 27 września 2016 09:49

- (...) Sądzę, że mamy doskonały czas na dokonywanie akwizycji. Zbliża się czas kupowania i bez wątpienia będziemy mieli w najbliższych miesiącach do czynienia ze sporymi zmianami na rynku. Specjał jest w tej grupie firm, które doskonale sobie radzą, dlatego prowadzimy szereg rozmów w sprawie przejęć. I dotyczy to zarówno firm detalicznych i hurtowych, jak spółek franczyzowych. Przygotowujemy się do takiego właśnie znaczącego skoku ilościowego i jakościowego - zapowiada Krzysztof Tokarz, prezes Specjału w firmowym kwartalniku.

Na pytanie z jakiego typu firmami rozmawiacie? Prezes odpowiada: - Właściwie ze wszystkimi. Efekty negocjacji w takich sprawach mogą być widoczne czasami nawet po trzech dniach, a bywa, że i
po wielu miesiącach. Są bowiem firmy, które chcą się sprzedać i szukają powoli i systematycznie
silnego partnera, ale są i takie, które sytuacja zmusza do szybkich decyzji. Nie ma w tej dziedzinie żadnych stałych zasad.

-  Rozmawiamy ze wszystkimi, bo przecież z kadrą i właścicielami tych dużych przedsiębiorstw tak naprawdę wszyscy się doskonale znamy.Oczywiście można by uznać, że taka Alma jest zupełnie innego typu siecią i jej formuła nie mieści się w koncepcji naszych placówek handlowych. Jesteśmy dla Almy dostawcą i ze względu na jej sytuację, którą świetnie znamy i odczuwamy, ograniczyliśmy współpracę handlową w ostatnim czasie. Jednak jakiekolwiek spekulowanie w tej kwestii jest przedwczesne. (...). Jak wiadomo chcemy mieć w naszych sieciach do końca 2017 roku 10 tysięcy placówek. Planujemy dokonać tego zarówno przez rozwój organiczny, jak i akwizycje - podsumowuje Krzysztof Tokarz.

- (...) Zainteresowani jesteśmy jak najliczniejszymi sieciami liczącymi kilkaset placówek handlowych. Nie oznacza to oczywiście, że z góry rezygnujemy z mniejszych podmiotów. Nawet jeśli się trafią
małe, lokalne sieci, czy pojedyncze sklepy to gotowi jesteśmy je przejąć jak w przypadku dawnego sklepu FRAC w Rzeszowie przy ulicy Kochanowskiego. Poszukując dużych nie rezygnujemy z małych - dodaje prezes.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,80

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane