PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Społem Olsztyn: Będzie więcej sklepów pod szyldem Gama

Autor: biznes.wm.pl 26 czerwca 2017 14:16

- Dzisiaj "Biedronka " czy 'Lidl" są poza naszym zasięgiem. Ale nikt nie zabroni nam marzyć i dążyć do tego, aby któregoś dnia to "Społem" stało się siecią nr 1 w Polsce - mówi w wywiadzie dla serwisu biznes.wm.pl Stanisław Tunkiewicz, prezes olsztyńskiego "Społem".


Ostatnio przy ul. Augustowskiej w Olsztynie Społem otworzyło sklep pod marką Gama. To nawet zaniepokoiło niektórych klientów. Podejrzewali, że zwijacie sztandar...
- Nie zwijamy, ale rozwijamy. Nawiązaliśmy współpracę z grupą Eurocash, liderem w hurtowej dystrybucji produktów spożywczych i chemii gospodarczej. Stworzyliśmy z nim spółkę Partnerski Serwis Detaliczny (PSD), której przewodniczącym Rady Nadzorczej jest prezes lidzbarskiej "Społem", Jerzy Niedźwiecki. Dzięki wspólnym zakupom 85 spółdzielni z całej Polski możemy teraz w naszych sklepach stosować bardziej elastyczne ceny.

 Ile sklepów działa obecnie pod marką Gama?
- W Polsce ponad 300, w naszym regionie kilkadziesiąt. Nasz sklep Gama na Augustowskiej w Olsztynie był 312. W tym roku planujemy rebrending kilku naszych sklepów w Mrągowie.

Gama dotarła też do Olsztyna. Czy oznacza to pożegnanie z "Malwą", "Niezapominajką" czy "Bławatkiem"?
- Nie jest to wykluczone. Serce boli, ale musimy się rozwijać. Do końca roku na 40 naszych sklepów, 5 będzie działać pod marką Gama. W przyszłym roku ocenimy jakie to nam dało korzyści i wtedy ostatecznie zdecydujemy o losie nazw naszych olsztyńskich "kwiatków" - powiedział Stanisław Tunkiewicz.

Więcej na biznes.wm.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane