PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezes Żabki: Negocjujemy przejęcie pięciu sieci

Autor: www.dlahandlu.pl/portalspozywczy.pl 18 września 2012 09:59

Prezes Żabki: Negocjujemy przejęcie pięciu sieci

- Obecnie rozmawiamy z pięcioma podmiotami, które są zainteresowane przyłączeniem do naszej sieci. Przyłączymy również pojedyncze placówki, które zgłaszają do nas chęć współpracy - mówi Jacek Roszyk, prezes zarządu Żabka Polska.

Jak podkreśla Jacek Roszyk podmioty, z którymi Żabka obecnie rozmawia mają większe niż przejęta kilka tygodni temu sieć Zatoka, zarówno jeśli chodzi o liczbę sklepów, jak i generowany obrót.

- Sieci te mają lokalizacje w różnych regionach kraju od województwa kujawsko-pomorskiego, przez Dolny Śląsk, Górny Śląsk i Małopolskę. I to na pewno nie jest koniec naszych przejęć - mówi prezes Żabka Polska.

I dodaje: - Jeśli miałbym się dziś pokusić o prognozy to powiedziałbym, że sieć, która nie generuje ok. 1 mld zł przychodów netto rocznie, w perspektywie 5 lat, nie będzie miała szans na rozwój. W takich sieciach już obecnie brakuje pozytywnych przepływów finansowych, a co za tym idzie, środków na inwestycje. Rozsądniej w tej sytuacji byłoby zatem przyłączyć się do kogoś większego - wyjaśnia Jacek Roszyk.

- Jednocześnie widzimy, że po udanych przejęciach, m.in. sieci sklepów Zatoka, zgłaszają się do nas mniejsze sieci, które chciałyby oddać w zarządzanie swoje sklepy. Tak więc liczymy na kolejne akwizycje, dzięki którym nasz rozwój będzie jeszcze szybszy - mówi przedstawiciel Żabki.

Jego zdaniem, rozwiązaniem które przyspieszy ekspansję sieci Żabka jest projekt „sklep za czynsz". To właśnie na jego bazie Żabka przejęła trójmiejską sieć sklepów Zatoka.

Sieć sklepów Żabka Polska liczy obecnie 2750 sklepów, z czego 165 to placówki Freshmarket. Do końca 2012 r. firma planuje mieć 2900 sklepów.
Pełny wywiad z prezesem zarządu Żabka Polska Jackiem Roszykiem we wrześniowym numerze magazynu „Rynek Spożywczy".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane