PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Prezydent Wałbrzycha komentuje decyzję o zakazie handlu w nocy

Autor: pr, portalspozywczy.pl 12 grudnia 2012 10:10

Prezydent Wałbrzycha skomentował decyzję o zakazie handlu i rozrywek w lokalach między 23 a 6 rano. - Pragnę podkreślić, że niniejsza uchwała nie odnosi się do sprzedaży alkoholu, ale dni i godzin otwierania oraz zamykania placówek handlu detalicznego, zakładów (punktów) gastronomicznych i usługowych. Nie ma zatem mowy o zakazie sprzedawania alkoholu, ale o regulacjach, które mają zapewnić porządek publiczny - potwierdził Roman Szełemej, Prezydent Wałbrzycha.

Jak tłumaczy, w ciągu ostatnich 2 lat do urzędu wpłynęło ok. stu pisemnych skarg, w których mieszkańcy zwracali uwagę na częste przypadki zaburzania porządku publicznego w nocy.

- Jesteśmy otwarci na sugestie zainteresowanych stron i gotowi do wprowadzenia korekt do przedstawionej uchwały. Dotychczas projekt został oddany do konsultacji społecznych, prowadzonych od sierpnia br. Do opiniowania uchwały zaprosiliśmy lokalne organizacje przedsiębiorców, federacje konsumentów oraz związki zawodowe. Żaden z podmiotów nie zgłosił większych zastrzeżeń, podobnie jak wałbrzyscy radni. Niemniej z uwagi na ostatnie sygnały, zdecydowaliśmy o kontynuowaniu rozmów z przedstawicielami przedsiębiorców i mieszkańców - komentuje Roman Szełemej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane