PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Proces prezesów lubelskiego Społem

Autor: Gazeta Wyborcza 14 lutego 2011 09:25

Trwa sprawa szefów lubelskiego "Społem" oskarżonych o branie łapówek w zamian za promowanie wyrobów jednej z mleczarni. Sąd zwlekał ponad rok i zamiast rozpocząć proces, kazał prokuraturze uzupełnić akt oskarżenia - czytamy w Gazecie Wyborczej Lublin.

 - Zarzuty sądu są bezzasadne. W piątek złożyliśmy zażalenie z obszernym uzasadnieniem. Chcemy, aby sąd okręgowy nakazał w końcu rozpocząć proces - mówi Gazecie Wyborczej Małgorzata Chrabąszcz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Radomiu.
Jak pisze Gazeta, zarząd Rolmleczu, spółdzielni mleczarskiej z Radomia miał łapówkami przekonywać prezesów spółdzielni spożywczych z kilku miast do nieuczciwego promowania produktów tej mleczarni w swoich sklepach.
Miało to wyglądać następująco: w sklepach spółdzielczych preferowane były wyroby Rolmleczu. Członkowie zarządów spółdzielni za pieniądze mieli pilnować, aby kierownicy sklepów eksponowali produkty Rolmleczu i zachęcali klientów do ich zakupu.
Prokuratorzy oskarżyli m.in. prezesa spółdzielni "Społem" z Puław Tadeusza D. za wzięcie ponad 16 tys. zł łapówek w ciągu trzech lat (od lipca 2003 r. do marca 2006 r.). On sam twierdził, że było to normalne wynagrodzenie od Rolmleczu, wypłacone na podstawie umowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane