Producenci chcą współpracować ze spółdzielniami Społem

Autor: portalspozywczy.pl 22 sierpnia 2011 14:21

Zdaniem Ryszarda Jaśkowskiego, wiceprezesa Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców Społem i prezesa Krajowej Platformy Handlowej, producenci widzą coraz większą potrzebę bliższej współpracy z polskim niezależnym handlem. - Chcieliby nas wzmocnić finansowo, mając jednocześnie pewność długoterminowej współpracy - wyjaśnia.

- Jeżeli się otworzymy to w pierwszej kolejności ofertę skierujemy do spółdzielni, z którymi współpracujemy. Nie wykluczamy jednak, że w przyszłości będziemy chcieli nawiązać współpracę inwestycyjną z producentami, którzy będą z nami wiernie współpracować - tłumaczy prezes Krajowej Platformy Handlowej Społem.

Na pytanie, czy Społem nie chciałoby wpuścić do spółki KPHS inwestora branżowego, np. dużego dystrybutora takiego jak Ruch czy Kolporter, prezes Jaśkowski stwierdził, że władze Platformy są po kilku rozmowach z przedstawicielami Ruch-u. - Jednak rozmowy utknęły, ostatnio zmienił się zarząd spółki i poproszono nas o chwilę cierpliwości. Duża część naszych spółdzielni ma już podpisane indywidualne rozmowy z Ruch-em na dostawy prasy i artykułów tytoniowych. My w ramach Platformy chcielibyśmy tę współpracę rozszerzyć i spółka mogłaby być dla nas naturalnym partnerem - tłumaczy prezes Krajowej Platformy Handlowej Społem.

Krajowa Platforma Handlowa Społem została powołana kilka miesięcy temu przez Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców Społem. Głównym zadaniem Platformy jest podjęcie negocjacji handlowych bezpośrednio z producentami - tzn. pominięcie wszelkich pośredników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,61

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9413

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane