PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Producenci krytykują projekt o żywności w szkolnych sklepikach

Autor: Puls Biznesu 8 lipca 2013 11:14

PSL już w ubiegłym roku przygotowało projekt, który zakazuje sprzedaży niezdrowej żywności w szkolnych sklepikach, a pod koniec czerwca zgłosili autopoprawkę do projektu. Tymczasem producenci żywności twierdzą, że projekt jest niemożliwy do zastosowania w praktyce, sprzeczny z obowiązującym prawem żywnościowym, a także, że dyskryminuje żywność - podaje Puls Biznesu.

Jak informuje Puls Biznesu, zdaniem ekspertów zapisy projektu PSL zakazałyby sprzedaży w szkolnych sklepikach niektórych owoców, jogurtów, soków, a nawet pieczywa. Poprawka wprowadzona przez ludowców całkowicie zmienia pierwotnie proponowane zapisy, jednak nadal ustawa jest niemożliwa do zastosowania w praktyce.

Producenci żywności zarzucają twórcom projektu, że niektóre jego zapisy są sprzeczne z obowiązującym prawem żywnościowym w zakresie znakowania produktów i dodatków do żywności. Projekt eliminuje tez ze sklepików żywność z jednym z dodatków, który jest dopuszczony do obrotu. Producentów słodyczy oburzają zapisy o dopuszczalnej zawartości cukru, gdyż wynika z nich, że produkty powinny zawierać mniej cukru niż ma go jogurt.

Ludowcy sa jednak przekonani, że ich pomysł wywoła pozytywne skutki społeczne w postaci zwiększenia poziomu świadomości w zakresie zdrowych nawyków żywieniowych, co doprowadzi do poprawy stanu zdrowia znacznej części społeczeństwa w przyszłości - czytamy w Pulsie Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane