PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Producent kosmetyków dla sieci handlowych poprawia wyniki i podtrzymuje prognozę

Autor: www.dlahandlu.pl 15 maja 2014 09:31

Realizacja kontraktów o wysokiej rentowności oraz utrzymanie dyscypliny kosztowej przełożyły się na dobre wyniki finansowe Global Cosmed w I kwartale. Zysk netto producenta kosmetyków i chemii gospodarczej wyniósł 2,3 mln zł.

Biorąc pod uwagę dane za I kwartał, w porównaniu z analogicznym okresem 2013 roku zysk operacyjny zwiększył się osiągając poziom 2,7 mln zł w porównaniu do 0,7 mln zł, a zysk netto wyniósł 2,3 mln zł wobec 0,3 mln zł. Spółka wypracowała w pierwszym kwartale 37,2 mln zł przychodów ze sprzedaży. Wysoka dynamika zysków Global Cosmed spowodowana jest w dużej mierze poprawą zyskowności sprzedawanych produktów. Spółka po wynikach pierwszego kwartału podtrzymuje prognozę, która zakłada osiągnięcie w tym roku 8,0 mln zł zysku netto oraz 142,7 mln zł przychodów.

Kilka dni temu spółka otrzymała pozwolenie na działalność w Tarnobrzeskiej SSE. Z objęciem specjalną strefą gruntów należących do giełdowej Spółki wiąże się pomoc publiczna w postaci zwolnienia z podatku od inwestycji, a szacowana jej wartość to co najmniej 20 ml zł.

 

Produkty wytwarzane przez Global Cosmed dostępne są w największych sieciach handlowych w Polsce oraz poza jej granicami m.in. w sieciach: Biedronka, Lidl, Tesco, Aldi czy Kaufland.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane