PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Projekt ustawy o zakazie handlu w niedzielę nie trafi do Sejmu

Autor: PAP/Rzeczpospolita 25 października 2013 09:19

Autorzy obywatelskiego projektu ustawy o zakazie handlu w niedzielę zebrali pod nim zbyt mało podpisów - informuje "Rzeczpospolita".

Nie udało się zebrać 100 tys. podpisów pod głośnym projektem ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Oznacza to, że projekt nie trafi do Sejmu. Problemy ma też podobny projekt złożony w parlamencie przez posłów.

W zbiórkę podpisów pod projektem obywatelskim zaangażowały się m.in. skupiająca sklepikarzy Naczelna Rady Zrzeszeń Handlu i Usług oraz handlowa "Solidarność". Poparcia udzielili kościelni hierarchowie. "Niefortunnie wybraliśmy wakacyjny termin zbiórki. Młyny kościelne mielą powoli i podpisy zbierane w parafiach zaczęły wpływać po upływie trzymiesięcznego terminu określonego prawem" - mówi Krzysztof Steckiewicz, pełnomocnik komitetu obywatelskiego.

Z kolei w Sejmie projekt powstał w ramach współpracy katolickich zespołów parlamentarnych. Podpisali się pod nim głównie posłowie PiS, ale także PSL, Solidarnej Polski i PO. "Nasz projekt blokuje marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Dlatego nie przeszedł dotąd nawet pierwszego czytania" - narzeka z kolei Andrzej Jaworski, poseł z PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b prac. marketu 2013-10-26 10:00:31

  Tankowanie paliwa to co innego. Tu chodzi o traktowanie obywateli tak samo w Uni a nie jak drugiej-trzeciej kategorii!!! Oni odpoczywają w niedziele a my na nich pracujemy za marne wynagrodzenie Polacy są iednymi z końca najniżej zarabiających.To rząd chce handlu w niedziele bo to obniża bezrobocie trzemu przemysł nie pracuje w większości w niedzielę?

 • otwarte nawet w święta!!! 2013-10-25 18:48:53

  To może, niech wprowadzą zakaz sprzedaży paliw na stacjach, jadąc w niedziele z rodzinką nad wodę nie będziesz miał gdzie zatankować i kupić sobie zimnego browara na wieczór.

 • klik 2013-10-25 15:42:14

  Nareszcie dobry pomysł.Niedziela niech będzie dla rodziny i zdrowego trybu życia,a nie biegania pomiędzy półkami hipermarketów-BRAWO.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,14

 • Min

  4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane