PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Przebudowa miejskiego targowiska w Jaśle

Autor: PAP 9 października 2012 17:31

1,5 mln zł kosztować będzie przebudowa targowiska miejskiego, tzw. "zielonego rynku" w Jaśle (Podkarpackie). 920 tys. zł pochodzi ze środków unijnych - poinformowała rzeczniczka jasielskiego magistratu Agata Koba.

Dodała, że "głównym założeniem projektu jest poprawienie funkcjonalności targowiska zarówno dla klientów, jak i tych, dla których +zielony rynek+ jest miejscem pracy".

Dotacja na przebudowę jasielskiego targowiska pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Pozostałe środki przeznaczyło miasto.

Jasło nie jest jedynym miastem, gdzie przebudowano lub trwa modernizacja targowiska. Na Podkarpaciu dofinansowanie ze środków Unii Europejskich na budowę targowisk dla rolników w 19 gminach wyniesie ponad 13 mln zł. Targowiska powstają w ramach projektu "Mój rynek", który umożliwia powstanie targowisk we wsiach i miastach liczących do 50 tys. mieszkańców.

Według projektu, targowiska muszą spełniać określone standardy: być utwardzone, oświetlone, podłączone do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Muszą także być wyposażone w zadaszone stoiska i miejsca parkingowe.

W Polsce w ramach projektu "Mój rynek" przebudowanych zostanie ponad 300 targowisk. Głównym założeniem projektu jest stworzenie warunków do sprzedaży bezpośredniej z pominięciem pośredników. Dofinansowane gmin wynosi od 50 do 75 proc. Targowiska mają powstać do końca 2013 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane