PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Przedsiębiorca może optymalizować VAT

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 25 stycznia 2012 09:44

Jeżeli dostawa towaru lub wykonanie usługi powinny być potwierdzone fakturą, obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wystawienia faktury, nie później jednak niż w 7. dniu, licząc od dnia wydania towaru lub wykonania usługi - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Fakturę wystawia się (poza wyjątkami) nie później niż 7. dnia od dnia wydania towaru lub wykonania usługi. Mając to na uwadze, przedsiębiorca może przesunąć obowiązek podatkowy w VAT, przez dokonanie dostawy towaru lub świadczenie usług w ostatnich dniach danego miesiąca, a wystawiając fakturę w ciągu 7 dni, czyli już w następnym miesiącu. Wtedy należny VAT do rozliczenia powstanie w tym następnym miesiącu, który rozlicza się w deklaracji składanej do 25. dnia kolejnego miesiąca - czytamy w "DGP".

Innym sposobem optymalizacji w VAT, który dotyczy tylko firm nieotrzymujących zapłaty od kontrahentów, jest ulga na złe długi. Podatnik może skorygować podatek należny z tytułu dostawy towarów lub świadczenia usług w przypadku wierzytelności, których nieściągalność została uprawdopodobniona - podaje "DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane