PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Przedstawiciel VeriFone: Rynek płatności zbliżeniowych i mobile commerce ma duży potencjał

Autor: www.dlahandlu.pl 9 listopada 2011 12:55

- Płatności bezgotówkowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Potencjał polskiego rynku pod tym względem jest znaczny i spodziewamy się, że w najbliższych kilku latach liczba terminali może sięgnąć nawet miliona sztuk - uważa Tomasz Wejcman, country manager VeriFone Poland, producenta terminali do realizowania płatności bezgotówkowych oraz towarzyszących im dodatkowych usług i transakcji.

- W tej chwili, pod koniec 2011 roku, na rynku jest około 300 tysięcy terminali. Popularność płatności zbliżeniowych oraz dokonywanych za pomocą telefonów komórkowych wyposażonych w oprogramowanie Near Field Communications (NFC) będzie rosła. Obecnie na rynku jest około 55 tys. czytników kart zbliżeniowych, które są przygotowane do płatności NFC. Ich liczba na pewno stale będzie wzrastać. Najwięksi gracze na rynku, tacy jak duże sieci handlowe czy sieci stacji benzynowych, korzystają z usług stałych dostawców rozwiązań dla płatności bezgotówkowych, jednak widzimy pole do rozwoju i możliwość konkurowania w dziedzinie technologii i usług - powiedział Tomasz Wejcman, country manager VeriFone Poland.

- W naszej strategii stawiamy na silny rozwój działu R&D. Największy potencjał widzimy w rozwoju płatności NFC, Inteligent Check-out oraz mobile commerce. Celem VeriFone na najbliższe lata jest zdobycie nowych segmentów rynku takich jak mali i średni detaliści, sektor transportowy oraz rynek vendingowy poprzez dostarczanie promocyjnych rozwiązań płatniczych dla MŚP czy nowoczesnych, wielofunkcyjnych urządzeń samoobsługowych - dodaje Tomasz Wejcman.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    6,40

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane