PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Przedstawiciele PSD chcą spotkania z nowym właścicielem

Autor: dlahandlu.pl 19 stycznia 2011 10:14

Członek Zarządu Tradis Lesław Syguła na spotkaniu rady prezesów PSD omówił sytuację związaną z przyłączeniem Grupy Dystrybucyjnej Tradis (Tradis Sp. z o.o., DEF sp. z o.o., Ambra Sp. z o.o., Detal Koncept Sp. z o.o., Euro Sklep SA, , Lewiatan Holding SA oraz pozostałe spółki PSH Lewiatan, gdzie Emperia ma udziały i Partnerski Serwis Detaliczny SA) do Eurocashu.

Na spotkaniu zapewniono, że Partnerski Serwis Detaliczny będzie kontynuował swą misję wspierania spółdzielni z zachowaniem partnerskiego podejścia oraz aktywnie zabiegał będzie o przystępowanie do PSD kolejnych spółdzielni. Umowa inwestycyjna zostanie sfinalizowana do 30 czerwca 2011 roku i po tym terminie może zostać przedstawiona bardziej szczegółowa strategia na przyszłość.

W dyskusji omawiano także jaki wpływ na dalsze funkcjonowanie PSD może mieć konsolidacja Eurocash - Tradis, szczególnie w zakresie warunków handlowych, respektowania umów. Podkreślono konieczność spotkania się rady prezesów z przedstawicielem władz Eurocashu. Spotkanie takie zobowiązał się zorganizować Lesław Syguła. Omówiono problem logo nowej sieci w ramach PSD (Gama czy Znajomy Sklep). Padały propozycje i zapytania o znak grupy spółdzielni lub konsumentów. Rada prezesów postanowiła odłożyć konkretne decyzje dotyczące wyboru znaku do czasu spotkania z nowym właścicielem. PSD będzie kontynuować prace nad projektem Gama.

Powstająca grupa dystrybucyjna będzie największym hurtowym dystrybutorem artykułów FMCG w Polsce z roczną sprzedażą ok. 14 mld zł i 17,8 proc. udziałem w tym segmencie rynku oraz jedną z 10 największych firm w Polsce pod względem przychodów. Jej celem jest wspieranie i zaopatrzenie niezależnych sklepów detalicznych w tym zorganizowanych we franczyzach. Planowane połączenie daje możliwość osiągnięcia korzyści z efektu skali działania, a tym samym zapewnienia bardziej konkurencyjnych warunków handlowych dla klientów. Grupa nie posiada własnych sklepów a tym samym nie prowadzi działalności konkurencyjnej z własnymi klientami na poziomie detalu.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    26,60

  • Śr

    18,02

  • Min

    13,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane