PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Przetarg na lokal po delikatesach Społem, miasto obniża stawkę za mkw.

Autor: gazeta.pl 29 września 2015 14:33

Dopiero w pół roku po zwolnieniu lokalu przez PSS Społem opolski ratusz rozpisał przetarg na najem tej przestrzeni. Są obawy, że pomimo atrakcyjnej ceny wywoławczej nikt się nie zgłosi. Samo Społem nie zamierza przystąpić do konkursu - informuje gazeta.pl.

Delikatesy Społem mieściły się w bloku mieszkalnym przy ul. Krakowskiej zbudowanym w miejscu dawnego gmachu sądu powiatowego od lat 60. Szybko stały się jednym z najbardziej reprezentacyjnych lokali handlowych w Opolu. Wraz z nastaniem kryzysu sytuacja Delikatesów Społem zaczęła się pogarszać. Próbowano ratować sytuację m.in. wymianą urządzeń na bardziej energooszczędne, potem zaczęły się cięcia etatów. W ciągu czterech lat załoga została zredukowana o ponad połowę.

Głównym problemem delikatesów był czynsz. Ten wynosił blisko 40 zł za mkw., więc co miesiąc Społem płaciło miastu ok. 30 tys. zł. Gdy okazało się, że ratusz go nie obniży, a cięcia nie przyniosły dostatecznych oszczędności, w styczniu 2015 r. władze Społem wypowiedziały najem lokalu przy ul. Krakowskiej.

Pierwotnie przetarg na nowego najemcę tego lokalu ratusz miał ogłosić w czerwcu. Od tego czasu decyzję w tej sprawie kilkukrotnie przekładano i ostatecznie konkurs będzie rozpisany w październiku.

Cena wywoławcza będzie stosunkowo niska, wyniesie ok. 15 zł za mkw.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,76

  • Min

    2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane