Przy zakupie terminala ważny jest pakiet serwisowy

Autor: Marta Ogonek, dlahandlu.pl 12 października 2010 07:31

Przy zakupie terminala ważny jest pakiet serwisowy

Terminale płatnicze, jak każde urządzenia elektroniczne ulegają czasem awarii lub wyeksploatowaniu. Ich wymiana na nowe nie jest jednak tak prosta, jak można by sądzić.

 - Z punktu widzenia centrum autoryzacyjnego amortyzacja kosztów takiego terminala musi się zwrócić. To, że centrum pobiera opłatę za taki terminal np. w wysokości 50 zł, nie oznacza, że ta kwota w całości jest zyskiem. Liczne opłaty, prowizje powodują, iż faktycznie zysk z takiej dzierżawy dla centrum to kwota rzędu 10 proc. tej ceny. Inwestycja w terminal zwraca się dopiero po kilku latach. Stąd też niechęć centrów autoryzacyjnych do wymiany starszych terminali na nowe - tłumaczy Aleksander Paczkowski z firmy Terminale POS.

 Dla centrum autoryzacyjnego dopóki terminal będzie działał prawidłowo, lub dopóki da się go naprawić będzie on uważany za pełnosprawny produkt. - W wielu punktach handlowych można się jeszcze natknąć na blisko 10-letnie terminale, instalowane przez jedno z centrów autoryzacyjnych - urządzenia te zajmują pół biurka. Z rozmów z właścicielami tych punktów handlowych wiem, iż owe centrum odmawia im wymiany tych terminali na nowsze modele. Często jest to powodem zmiany centrum rozliczeniowego - dodaje nasz rozmówca.

 Przy zakupie terminali, należy też zwrócić uwagę na pakiet serwisowy. - Wiele centrów autoryzacyjnych wprowadza dodatkowo płatne pakiety serwisowe, które gwarantują dojazd serwisanta w ciągu 48, czy 24 godzin. Jednak to za co trzeba płacić u jednych, u innych operatorów jest w standardzie bezpłatnie - wyjaśnia Aleksander Paczkowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • low 2010-10-12 11:28:00

  Witam,  Prowadzę mały sklepik z dośw. wiem, że jeśli nie generujesz obrotów powyżej 10tyś. miesięcznie na terminalu to w większości firm na serwis poczekasz nawet do 2 tyg. aktualnie właśnie z tego powodu zmieniłem operatora na polbank jako jedyni zapewniają serwis do 48h bezpłatnie jak będzie czas pokaże...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,40

 • Śr

  4,87

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9685

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane