PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Przybywa dystrybutorów ekologicznej żywności

Autor: Puls Biznesu 30 grudnia 2014 09:09

Powstaje coraz więcej przedsiębiorstw, które swoją strategię opierają na ekologii. Najwięcej jest ich w branży spożywczej - czytamy w Pulsie Biznesu.

Jedną z eko-firm jest Ranozebrano.pl, która dostarcza na zamówienie zdrową żywność od lokalnych producentów. To rolnicy, którzy prowadzą gospodarstwa w niedużej odległości od Warszawy. W asortymencie można znaleźć nie tylko owoce i warzywa prosto z pola, ale także mięso, tradycyjne polskie przetwory, produkty garmażeryjne i wiele innych. Firma doczekała się już konkurencji - od niedawna na podobnej zasadzie działa także LokalnyRolnik.pl, gdzie też można zamówić żywność od lokalnych producentów. Tyle że Lokalnyrolnik.pl nie przywiezie ich do domu, tylko do wybranego punktu w Warszawie, skąd klienci odbiorą swoje paczki - informuje Puls Biznesu.

Dystrybuować zdrową żywność do polskich domów postanowił także Cud Miód Box. Właściciele tej działającej od roku firmy swój koncept opierają na modelu subskrybcyjnym - klienci zamawiają "prenumeratę" pudełka, ale nie wiedzą, co będzie w środku. Co miesiąc w Cud Miód Boxie znajdują się inne produkty, które są efektem poszukiwań przez właścicieli firmy coraz to nowych producentów. Joanna Śliwońska, właścicielka firmy podkreśla na łamach Pulsu Biznesu, że na naszym rynku działa cała masa drobnych, lokalnych producentów, którzy tworzą produkty bez żadnych polepszaczy i konserwantów. Zaznacza, że jej firma chce się dzielić tymi odkryciami.

Wielu tych producentów to małe, rodzinne biznesy, prowadzone od lat. Ale są też tacy, którzy wystartowali niedawno z dość oryginalnymi pomysłami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane