PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Przychody LOT Catering sięgnęły prawie 100 mln zł

www.portalspozywczy.pl 12 kwietnia 2012 16:49

LOT Catering, jedna z trzech największych w Polsce firm cateringowych, wypracowała w w minionym roku 5,1 mln zł zysku netto, co - porównaniu z 2,2 mln zł w poprzednim roku - daje ponad dwukrotny wzrost. Przychody spółki osiągnęły w 2011 r. 98,4 mln zł (wzrost o 5 proc.), zaś zysk operacyjny - 5,8 mln zł (skok o 160 proc.).


Tak znaczący wzrost zysku spółki stał się możliwy dzięki wdrożeniu w 2011 r. całkowicie nowej strategii biznesowej. LOT Catering, kontynuując działalność na rzecz klientów lotniczych (7-proc. wzrost sprzedaży w ub.r.), niezwykle dynamicznie zainicjował obecność w segmencie cateringu naziemnego, gdzie firma odnotowała 22-proc. wzrost przychodów. Firma wprowadziła na rynek trzy nowe marki i szeroką gamę produktów: Vivanta - potrawy i dania mrożone, Biscuiterie - wyroby cukiernicze oraz Tomatillo - własna sieć restauracji.
Oferta LOT Catering znalazła wielu odbiorców: produkty Vivanty dostępne są m.in. w sieci Tesco, zaś słodkości Biscuiterie - w wielu sieciach kawiarni dla których LOT Catering jest wiodącym dostawcą wyrobów cukierniczych, np. sieci kawiarni Tchibo i Empik Cafe. Sieć Tomatillo także będzie rozwijana - poszukiwane są loaklizacje i wkrótce nastąp otwarcie nowych restauracji. Firma intensywnie rozwija też obszar działalności bankietowej, charakteryzujący się kilkudziesięcioprocentowym wzrostem w ostatnim roku.
Ekspansja LOT Catering w trzech nowych obszarach biznesowych, w połączeniu ze wzrostem produkcji pod marką klientów, przełożyły się na wyraźny wzrost przychodów przy nieznacznym tylko zwiększeniu kosztów operacyjnych, co natychmiast dało się zauważyć w postaci skokowego wzrostu zysku netto.
- Zwiększamy sprzedaż, pilnujemy kosztów, jesteśmy coraz bardziej rentowni. A to dopiero początek: już wkrótce w wynikach firmy widać będzie w całej krasie sukces rynkowy naszych marek produktowych. W szczególności Vivanty, która stała się okrętem flagowym - mówi Krzysztof Wiśniewski, prezes zarządu LOT Catering.

Czytaj więcej: portalspozywczy.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • piatek 2015-05-31 11:41:04

  No no, przychód mają bardzo duży, gorzej, że jak czytałem na gowork.pl/opinie_czytaj,728 to pracownikom nie płaca najlepiej.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,49

 • Śr

  3,83

 • Min

  2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane