PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

PSD: Dzięki Eurocash możemy konkurować z dyskontami

Autor: www.dlahandlu.pl 23 stycznia 2012 09:20

PSD: Dzięki Eurocash możemy konkurować z dyskontami

- Na polskim rynku nie ma drugiego takiego projektu jak PSD, który w tak pełnym zakresie i z sukcesem wspierałby rozwój spółdzielczości. Czas grup zakupowych, które nic nie zmieniają dla konsumenta i nie są efektywne, już się skończył. By konkurować z potężnymi graczami potrzeba nam silnego partnera i kompleksowych rozwiązań, a to wszystko może nam zagwarantować Eurocash - powiedział Wojciech Gach, przewodniczący Rady Prezesów PSD.

Zarząd Tradisu podkreślił, że projekt sieci Gama będzie rozwijany w dotychczasowej formule, a marka pozostanie zarezerwowana wyłącznie dla spółdzielców.

Nowy zarząd Grupy Tradis podczas spotkania z Radą Prezesów i zarządem Partnerskiego Serwisu Detalicznego potwierdził swoje zainteresowanie dalszym rozwojem projektu PSD i marki Gama. PSD wspólnie ze swoimi Partnerami w najbliższym czasie będzie otwierać kolejne placówki pod szyldem Gama, skupi się także na pozyskiwaniu nowych Spółdzielni do współpracy. Obecnie w całym kraju działa już 18 supermarketów Gama, zaś w projekcie PSD uczestniczy 60 Spółdzielni.

- Eurocash jest firmą która od 1995 r. najwięcej zrobiła dla utrzymania polskiego detalu niezależnego. Ma największą sieć dystrybucyjną w kraju, najlepiej rozwinięte rozwiązania informatyczne, marketingowe, szkoleniowe i merchandisingowe dla małych i średnich sklepów. Jest też jedyną firmą na rynku polskiego hurtu, która dzięki swojej skali może konkurować z wielkimi sieciami dyskontów i hipermarketów, jak Biedronka, Tesco czy Carrefour. Eurocash nie prowadzi własnej sieci detalicznej, działalność koncentruje na wsparciu rozwoju biznesów swoich Klientów zgromadzonych wokół sieci franczyzowych i partnerskich. Szanujemy tradycję polskiego handlu i będziemy bezwzględnie wspierać niezależnych detalistów - powiedział podczas spotkania z PSD Carlos Saraiva, prezes zarządu Tradisu.


Partnerski Serwis Detaliczny będzie się rozwijał w dotychczasowej formule, a spółdzielnie uczestniczące w projekcie będzie łączyć z PSD nie tylko umowa handlowa, ale również wpływ na strategię i rozwój. Kwestie handlowe pozostaną bez zmian, jednak sukcesywnie będą wdrażane lepsze ceny wynikające z efektu synergii, po połączeniu Eurocash i Tradis.

- Cieszymy się, że po ponad roku niepewności rozpoczynamy zupełnie nowy rozdział w działalności PSD i współpracujących z nami Spółdzielni, działając w ramach największej grupy dystrybucyjnej w polskim handlu. Dzięki temu możemy się skoncentrować na rozwoju projektu i spełnić obietnice dane Spółdzielcom. Wyniki Spółdzielni, które już działają w naszym projekcie jasno pokazują, że przy naszych rozwiązaniach mogą one skutecznie poprawiać obroty i generować atrakcyjne zyski - mówi Małgorzata Więch, członek zarządu PSD SA.

 • KLIENT 2012-03-24 15:30:44

  Zyski jakim kosztem ?

 • Spółdzielca 2012-02-22 15:26:27

  To bardzo niepokojące,że konkurencyjny Eurocash utworzył PSD tylko po to żeby pomagał polskiej tradycyjnej sieci"Społem". Panie Prezesie Gach czy Pan widział dobroczynność w biznesie? Bo ja jakoś nigdy o tym nie słyszałam.Zawsze zapala mi się czerwona lampka jak słyszę o podobnych bredniach.Ile Pani Małgosia Więch zarobi na tej dobroczynności,a ile Pan? Wstydzicie się własnej marki i dobrowolnie oddajecie najlepsze placówki pod obcą marę"Gama"? W czym "Gama jest lepsza od "Społem"? Pan jest spółdzielcą? Czy nie chodzi Panu o rozwalenie "Społem"? Podobnie jak zrobił Pan Sosnowski w Trójmieście, przekształcając PSS "Społem" w spółkę "Zatoka",której dziś już niema.Czy nie chodzi o to żeby za wszelką cenę się obłowić? a reszta spółdzielców niech płacze? Jakoś dziwnie nie wierzę w to Partnerstwo z Euroceshem.Panu też nie wierzę!!!!

 • Jasnowidz 2012-02-03 12:12:01

  Za konsolidację dużych graczy zapłaci pośrednio również PSD . Pieniądze nie biorą się z nikąd ...

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,38

 • Śr

  4,76

 • Min

  2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane