PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PSD: Strategia Eurocashu daje nadzieję na obronę niezależnego handlu

Autor: dlahandlu.pl 7 lutego 2011 13:09

PSD: Strategia Eurocashu daje nadzieję na obronę niezależnego handlu

Rada prezesów spółdzielni Społem, współpracujących w ramach PSD na spotkaniu z zarządem Eurocashu i Eurocashu Franczyza zapoznała się ze strategią Grupy Eurocash po połączeniu z Grupą dystrybucyjną Tradis.

- Partnerski Serwis Detaliczny będzie kontynuował swą misję wspierania Spółdzielni z zachowaniem partnerskiego podejścia, szacunku dla tradycji oraz aktywnie zabiegał o przystępowanie do PSD kolejnych spółdzielni. Jesteśmy przekonani, że połączenie Eurocash - Tradis tworzy bezpieczną przyszłość dla naszych klientów na konkurencyjnym rynku FMCG w Polsce - mówił podczas spotkania Wojciech Gach, prezes zarządu Społem Zakopane i przewoniczący rady prezesów PSD.

Podkreślił też sukces inicjatywy gospodarczej jaką jest Partnerski Serwis Detaliczny dla spółdzielni Społem, wskazywał na zadowolenie spółdzielni z pracy zarządu PSD SA i nakreślił perspektywy dalszego rozwoju projektu.

Prezes zarządu Eurocashu podkreślał znaczenie silnego wsparcia dla niezależnego detalu, zasadność kontynuacji dobrze ocenianego projektu PSD, swoją otwartość na pomysły i plany dynamicznego rozwoju projektu PSD. Wskazywał także na brak konkurencji ze strony detalu własnego Eurocash.

"Konsolidacja działalności dwóch tak znaczących podmiotów stworzy największego w kraju dystrybutora artykułów spożywczych, który dzięki skali biznesu będzie mógł zaoferować lepsze warunki handlowe swoim odbiorcom - niezależnym detalistom.
Realizacja umowy inwestycyjnej pomiędzy Emperią a Eurocashem daje nadzieję na korzystny kierunek zmian i realne szanse na obronę niezależnego handlu w Polsce" - napisał w oświadczeniu po spotkaniu Wojciech Gach.

- Jesteśmy zadowoleni z przebiegu spotkania i propozycji nowego właściciela - dodała Małgorzta Więch, dyrektor ds. rozwoju i członek zarządu PSD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane