PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

PSH Lewiatan chce otworzyć w tym roku ponad 100 sklepów

Autor: www.dlahandlu.pl 9 lutego 2016 09:31

PSH Lewiatan chce otworzyć w tym roku ponad 100 sklepów Wojciech Kruszewski, Prezes Zarządu Lewiatan Holding S.A.; fot. materiały prasowe

Rok 2015 był udany dla Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan w zakresie rozwoju oraz osiągniętych wyników pomimo utrzymującego się na rynku spadku cen żywności spowodowanego deflacją. Sklepy według wstępnych szacunków (brak ostatecznych sprawozdań finansowych) osiągnęły 2-3% wzrost obrotów w ujęciu LFL.

- Satysfakcjonujące wyniki uzyskaliśmy również w pozostałych obszarach  – sprzedaż produktów marki własnej Lewiatan oraz produktów zarządzanych centralnie odnotowała kilkunastoprocentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego, zwiększyła się także liczba zrzeszonych placówek, których obecnie posiadamy ponad 2 965. Pozytywną tendencją jest również utrzymujące się zwiększanie średniej powierzchni sprzedaży zrzeszanych placówek handlowych (o 2% w 2015 roku) oraz wzrost rozpoznawalności marki Lewiatan wśród klientów. Istotne miejsce w naszych planach na rok 2016 stanowi projekt optymalizacji kosztów związany z wdrożeniem nowego centralnego, informatycznego systemu zarządzania siecią. Planujemy także podtrzymanie tendencji rozwojowych. Szacujemy, że liczba sklepów Lewiatan zwiększy się o około 110 placówek, a średnia powierzchnia sprzedaży wzrośnie o 2-3%. Kontynuować będziemy także działania zwiększające udział w łącznym obrocie produktów marki własnej Lewiatan oraz towarów objętych centralnymi kontraktami handlowymi - mówi w rozmowie z dlahandlu.pl Wojciech Kruszewski, prezes zarządu Lewiatan Holding S.A.

Jak podkreśla nasz rozmówca, prognozy rozwoju na bieżący rok uzależnione są w dużej mierze od decyzji Parlamentu określającej ostateczny kształt ustawy wprowadzającej podatek obrotowy, który w pierwotnym kształcie miał dotyczyć sieci wielkopowierzchniowych. Ostateczna forma tej regulacji może mieć bowiem duży wpływ na sytuację małych i średnich firm, które funkcjonują w sieci Lewiatan.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Franczyza 2016-02-09 14:57:37

  Tak płaczą ,że zostaną zlikwidowani,a tu info o kolejnych 100 sklepach.Czyżby wkrótce przejęcie przez Eurocash,który panoszy się w Polsce jeszcze gorzej jak Biedra?

 • makler 2016-02-09 14:01:41

  o to warto kupować akcje Eurocashu pójdą w górę ...

  Czy już wiadomo że Lewiatan nie jest jednak polską siecią?  Brawo Portugalczycy!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane