Pszczyna walczy z nielegalnym handlem, wzrośnie opłata targowa

Autor: Gazeta Pszczyńska 10 listopada 2014 09:12

Od stycznia wzrośnie opłata targowa w centrum miasta. Dzięki temu gmina chce ukrócić „dziki handel" na prywatnych terenach, który rozrasta się m.in. na starej targowicy - informuje "Gazeta Pszczyńska".

Kiedyś to na obecnym parkingu przy ul. Dworcowej było targowisko. Kilkanaście lat temu powstały jednak Koszary Ułańskie i to tam przeniosły się stragany. 

Targiem zarządza Agencja Promocji i Rozwoju Ziemi Pszczyńskiej, która wspólnie z gminą pozyskała środki i wyremontowała halę główną. Ale handlujący narzekają na brak klientów i na to, że przy parkingu na starej targowicy, na prywatnych terenach znów rozrasta się handel. I przez to w Pszczynie są dwa targi. 

Burmistrz Dariusz Skrobol obiecał, że przygotuje projekt uchwały, który rozwiąże tę kwestię. Radni do pomysłu też się przychylili i przyjęli uchwałę, w której wprowadzili strefy poboru opłaty targowej - podaje "Gazeta Pszczyńska".

Uchwała wprowadzi dwie strefy. Od stycznia handlujący, którzy będą chcieli handlować m.in. na starej targowicy, będą musieli uregulować dzienną stawkę opłaty targowej w wysokości 45 zł (wtorki, piątki, niedziele i święta) lub 35 zł (pozostałe dni) za 1 mb. stoiska. Podczas gdy m.in. na targowisku opłata wyniesie odpowiednio 4,50 zł i 3,50 zł za 1 m.b.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,56

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane