Rada Gospodarki Żywnościowej o przypadkach użycia soli wypadowej do produkcji żywności

Autor: www.dlahandlu.pl 7 marca 2012 12:22

Rada Gospodarki Żywnościowej oświadczyła, że dostępne badania świadczą o tym, że zdrowie konsumentów, którzy mogli spożyć sól wypadową nie było i nie jest zagrożone. Badania jakościowe produktów żywnościowych prowadzone przez producentów i służby nadzoru nad bezpieczeństwem żywności nie wykazały dotychczas żadnej ich szkodliwości.

RGŻ informuje, że wszystkie zakłady, w których wykryto stosowanie soli wypadowej padły ofiarą oszustwa, polegającego na zafałszowaniu soli jako środka spożywczego i co niezwykle istotne - nie kierowały się chęcią zysku. Zakłady te w tym samym stopniu, co konsumenci, zostały oszukane, a ich dobre imię zostało narażone na szwank.

- Popieramy zainteresowanie mediów i podzielamy intencje , ale uważamy, że przedwczesne komunikaty nie powinny wprowadzać konsumentów w błąd i powinny opierać się na rzetelnych danych i faktach, dostarczonych przez wyspecjalizowane służby kontrolne - uważają przedstawiciele RGŻ.

ak poinformował w piątek z-ca głównego Lekarza Weterynarii Jarosław Naze, do dnia 2 marca b.r. dokończono analizę 2 276 skontrolowanych podmiotów. Kierując się jednak zasadą ostrożności kontrole są kontynuowane wg ustalonych wytycznych i harmonogramów w zakładach, nad którymi sprawuje nadzór Inspekcja Weterynaryjna (żywność pochodzenia zwierzęcego ) i Państwowa Inspekcja Sanitarna (żywność pochodzenia roślinnego). Wcześniejszy komunikat po spotkaniu Głównego Lekarza Weterynarii z Głównym Inspektorem Sanitarnym informuje, iż wyniki prowadzonych od wielu lat w ramach monitoringu zanieczyszczeń i urzędowej kontroli żywności przez Państwową Inspekcję Sanitarną badań laboratoryjnych (ok. 60 tys. próbek rocznie) i Inspekcję Weterynaryjną (ok. 457 tyś. próbek łącznie) w gotowych produktach spożywczych, nie dają podstaw do niepokoju, że żywność może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • samo zdrowie 2012-03-14 12:43:32

  i calej sprawie leb ukrecono a ty polaczku martw sie ile pierwiastkow ciezkich twoj organizm zmagazynowal bo te nie sa usuwane przez nas

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,20

 • Śr

  2,91

 • Min

  2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane