Radni szukają miejsca dla targowiska na Ursynowie

Autor: haloursynow.pl 19 września 2014 13:04

Wciąż do końca nie wiadomo gdzie przeniosą się kupcy z "Targowiska na Dołku" na czas budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Propozycji padło już wiele i ciągle pojawiają się kolejne. Najnowsze: teren byłego Fortepianu przy Cynamonowej oraz teren na tyłach urzędu dzielnicy - czytamy na portalu haloursynow.pl.

Kupcy chcą się przenieść na działkę obok bloków przy Benedykta Polaka. Na to nie zgadzają się mieszkańcy okolicznych bloków i władze dzielnicy. Dlatego proponują kupcom inne, mniej inwazyjne miejsce - na terenie należącym do SGGW - w rejonie ul. Pileckiego. Problem w tym, że działka ta prawdopodobnie będzie zajęta podczas budowy tunelu, nie wiadomo też czy SGGW będzie chciała ją wydzierżawić kupcom. Lokalizacja też nie jest wg handlujących najszczęśliwsza.

Nowy pomysł zgłosiło ursynowskie SLD. Sojusz uważa, że bazarek może się przenieść na teren tzw. Fortepianu na rogu Płaskowickiej i Cynamonowej. Proponowane są też tyły urzędu dzielnicy - tam gdzie obecnie odbywają się pikniki i gdzie od lat planowana jest budowa dzielnicowego centrum kultury.

Miasto podczas spotkania obiecało, że zbada, czy proponowane lokalizacje spełniają wszystkie wymogi i czy można zlokalizować na nich bazarek.

Szef bazarku Piotr Karczewski będzie jeszcze zabiegał o poparcie mieszkańców ul. Benedykta Polaka. Targowisko miałoby się mieścić nie pod blokami, jak wcześniej zakładano, ale blisko pętli autobusowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane