PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Raport KE: Małe sklepy w Europie znikają przez agresywną ekspansję dyskontów

Autor: Rzeczpospolita 26 lipca 2010 09:50

W całej Europie ubywa małych sklepów, w Polsce najwięcej. W br. zniknie u nas około 4 tys. małych punktów handlowych - alarmuje "Rzeczpospolita".


Podobnie, jak w innych państwach Europy, to skutek ekspansji sieci dyskontowych, docierających do coraz mniejszych miejscowości.

Z raportu Komisji Europejskiej, do którego dotarła gazeta wynika, że w ciągu ostatnich 5 lat liczba najmniejszych sklepów spadła w całej UE o kilkadziesiąt tysięcy.

Przybywa także małych miasteczek, w których wcale nie ma sklepów. Takie przypadki są szczególnie uciążliwe dla osób starszych i tych, którzy nie mają samochodu. Podobnie w miastach, gdzie dla ludzi w podeszłym wieku i np. osób niepełnosprawnych, bliskość sklepu spożywczego ma bardzo duże znaczenie.

Zdaniem KE pomóc może rozwój handlu internetowego. Jednak trudno będzie do tej formy zakupów przekonać starszą generację - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Griu 2010-07-26 10:56:21

  Ale ta KE odkrywcza - niech sobie ona przypomni, kto też kazał Polsce otworzyć się na spekulacyjny kapitał w ramach tzw. handlu nowoczesnego

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,55

 • Min

  1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane