Resort skarbu szuka kolejnych dróg na prywatyzację spółki, prowadzącej sklepy

Autor: dlahandlu.pl/PAP 7 lipca 2010 13:49

Resort skarbu szuka kolejnych dróg na prywatyzację spółki, prowadzącej sklepy

Resort skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna udziałów spółki Gastropol z Olsztyna, zajmującej się handlem artykułami żywnościowymi i przemysłowymi - poinformowało Ministerstwo Skarbu Państwa.

Resort skarbu podkreślił, że inwestorzy mogą składać oferty do 21 lipca. Negocjacje mają dotyczyć ceny za zbywany pakiet udziałów spółki, stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego. Do Skarbu Państwa należy 100 proc. udziałów olszyńskiej firmy. 

Oznacza to, że nie powiodła się ustna aukcja publiczna z 30 czerwca, w czasie której MSP zamierzało sprzedać jednemu nabywcy 2.125 udziałów stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego spółki. Cena wywoławcza oferowanego pakietu udziałów wynosiła 1.011.500 złotych, natomiast cena wywoławcza za jeden udział wynosiła 476 złotych.

Gastropol koncentruje się na handlu detalicznym artykułami żywnościowymi i przemysłowymi w pięciu placówkach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Spółka posiada dwa punkty usługowe zlokalizowane na terenie Aresztu Śledczego w Olsztynie, prowadząc w nich sprzedaż artykułów spożywczych, wyrobów tytoniowych, kosmetyków i środków czystości. W Olsztynie, w obiekcie własnym, funkcjonuje sklep z materiałami, tkaninami, odzieżą, kosmetykami i chemią gospodarczą. Spółka jest także właścicielem piętra w budynku biurowym, zlokalizowanym w centrum miasta. Kolejne dwie placówki należące go GASTROPOL-u zlokalizowane są w obiektach własnych na terenie Iławy. Dodatkową działalnością spółki jest wynajem powierzchni biurowej, handlowej i usługowej we własnych budynkach. Firma zatrudnia 11 osób. W 2009 roku miała 1 809 000 zł przychodu i 43 tys. zł straty netto, gdy w 2007 roku było to jeszcze 27 tys. zł zysku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,62

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201