Rośnie liczba placówek handlowych wyposażonych w terminale do obsługi kart płatnicznych

Autor: dlahandlu.pl 23 listopada 2010 12:34

W ramach programu "Kartą Visa zapłacisz wszędzie" w placówkach detalicznych, które wcześniej nie przyjmowały płatności kartami, zostało uruchomionych ponad 22 tysiące nowych terminali do obsługi kart płatniczych. Program przewiduje, że pod koniec przyszłego roku w placówkach rozpoczynających obsługę klientów płacących kartami będzie ponad 53 tysiące.

Program "Kartą Visa zapłacisz wszędzie" ma doprowadzić do podwojenia sieci akceptacji kart tak, by w 2015 r. liczyła ona ok. 400 tys. placówek. Rozwiązania Programu kładą nacisk na rozpoczęcie przyjmowania kart przez małe i średnie placówki, przede wszystkim w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich, gdzie wcześniej agentom rozliczeniowym często nie opłacało się oferować terminali detalistom. Terminale instalowane w ramach programu mogą przyjmować płatności kartami wszystkich obecnych w Polsce systemów płatniczych obsługiwanych przez polskich agentów rozliczeniowych.

Od grudnia br. wszystkie terminale instalowane w ramach programu muszą być zdolne do obsługi kart płatnicznych z mikroprocesorem a także realizowania płatności zbliżeniowych. Ponad 800 tysiącami zbliżeniowych kart Visa można obecnie płacić w Polsce w ponad 8 tys. terminali wyposażonych w czytniki zbliżeniowe. Do końca 2010 r. takich terminali będzie kilkanaście tysięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,69

  • Min

    2,86

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9343

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane