PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rośnie spożycie wyrobów drobiowych i wędlin premium

Autor: portalspozywczy.pl 8 października 2010 12:16

- Największą sprzedaż notują wyroby z wieprzowiny. Ten rodzaj mięsa bazuje na polskiej tradycji i upodobaniu do tego smaku, który jest mocno zakorzeniony w naszym społeczeństwie, w upodobaniach kulinarnych. W ostatnich latach zauważyć można jednak, że mamy "modę na wyroby z drobiu", która z całą pewnością przyczynia się do wzrostu konsumpcji samego mięsa i wyrobów drobiowych - mówi w rozmowie z portalemspozywczym.pl Jacek Tarczyński, prezes firmy Tarczyński SA.

Jego zdaniem mięso i wędliny w rozumieniu rynku i producentów stają się produktem markowym, ponieważ marka coraz częściej postrzegana jest jako dowód uznania i zaufania do danego produktu.

- Spożycie mięsa w Polsce wzrasta, czego dowodem może być stały wzrost ilości spożywanego mięsa i przetworów na jednego mieszkańca. Z roku na rok dynamika jest dodatnia. Dla konsumenta zaczyna mieć znaczenie marka, jednocześnie jest on coraz bardziej wymagający wobec producenta i produktu. Widać również, że stale rośnie segment wędlin premium i zwiększa się zainteresowanie wędlinami plastrowanymi czy paczkowanymi, którę często w wyróżniają się wielokolorowymi opakowaniami. Tu marka jest podstawą - podpisem producenta i gwarancją jakości wyrobów - dodaje Jacek Tarczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane